Japon Büyükelçisi Varanasi’de Gol Gappas ve Banarsi Thali’nin tadını çıkarıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Japonya’nın Hindistan Büyükelçisi Hiroshi Suzuki, Varanasi’de Paani Puri’nin keyfini çıkarıyor.

Pani Puri, ülkenin en popüler sokak yemeklerinden biridir. Doldurma, beraberinde çeşitli lezzetli tatlar getirir. Khatta-Meetha Paani tüm deneyimi tamamlar. Birçoğumuz için sadece bir sokak yemeği değil, çocukluk anılarını geri getiriyor. Hepsi bu kadar da değil, Başbakan Narendra Modi bile birkaç ay önce Japon mevkidaşı Fumio Kishida ile ünlü sokak yemeklerinin tadını çıkarırken görüntülendi. Geçenlerde Japonya’nın Hindistan Büyükelçisi Hiroshi Suzuki, Varanasi’de pani puri yerken çekilmiş bir Habersunu paylaştı. Her iki ülkenin liderlerinin Delhi’de yediğini gördüğünden beri her zaman yemeği denemek istediğini söyledi.

Bay Suzuki Haberyu paylaşmak için Twitter’a gitti. Videonun başında çelenk ve çiçeklerle karşılanıyor. Birkaç saniye sonra bir restoranda otururken bir tabak pani puri yerken görülür. Videoyu çekenlere yemeğin tadını beğendiğini işaret ediyor. Daha sonra onu sohbet ederken de görebilirsiniz. “Aalo ki khushbu muh mai bhar jati hai, çok lezzetli (Patateslerin tadı ve kokusu ağzı dolduruyor, çok lezzetli)” dedi. Videonun sonuna doğru “Çok iyi!”

Başbakan Modi’yi gördüğümden beri Golgappe yemek için can atıyorum. @narendramodi ve Başbakan Kişida @kishida230 birlikte yemek için! https://t.co/SnWEqWbeSapic.twitter.com/p3Wu7aV3SQ

— Hiroshi Suzuki, Japonya Büyükelçisi (@HiroSuzukiAmbJP) 27 Mayıs 2023
Video paylaşıldığı günden bu yana 6 binin üzerinde izlenme ve 13 bin beğeni aldı. Altyazıda, “Başbakan Modi @narendramodi ve Başbakan Kishida @kishida230’un onları birlikte yediklerini gördüğümden beri Golgappe yemek istiyorum!”

Büyükelçi başka bir tweet’te söyledi. “Mistik Night Aarti’yi gördükten sonra saf bir Banarasi Thali’nin de tadını çıkardım. Sıcak misafirperverlik için hepinize teşekkür ederim.”

Mistik Night Aarti’yi gördükten sonra tamamen Banarasi Thali’den de keyif aldım.
Sıcak misafirperverlik için hepinize teşekkür ederim
🙏
pic.twitter.com/oMVYLb7cn4

— Hiroshi Suzuki, Japonya Büyükelçisi (@HiroSuzukiAmbJP) 27 Mayıs 2023
Bir kullanıcı “Hint sokağı chatpata yemekleri rakipsiz… gerçekler!” dedi.

İkinci bir kişi, “Panipuri’miz artık küreselleşti!!” diye belirtti.

Üçüncü bir kullanıcı yorum yaptı: “Çok şirin! Mutfağımız yumuşak güçlerimizden biridir.”

“Golgappa diplomasisi” diye ekledi bir kişi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın