İnternet, CEO'nun Hintli mühendislerin bu nedenle “farklı bir tür” olduğunu söyledi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bay Patel çalışandan biraz izin almasını istemişti.

Kurumsal sektörde hemen hemen herkes iş yerinde aşırı çalışma ve bunalma hissini yaşamıştır. Birçoğu geceleri geç saatlere kadar görevleri tamamlamak, bir etkinliğe hazırlanmak veya son teslim tarihlerini karşılamak için harcıyor. Birçoğumuz için iş hayatımızın önemli bir parçasıdır. Ancak bazen iş-yaşam dengesini sağlayamadığınızda sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bunu akılda tutarak, Arrow'un kurucusu ve CEO'su Roshan Patel, yakın zamanda sosyal medyayı kullanarak bazen işten izin almayı nasıl unuttuğumuza dair bir örnek verdi.

Bay Patel, X'e (eski adıyla Twitter) “Hintli mühendisler farklı bir türdür” başlığıyla bir ekran görüntüsü yükledi. Gönderiye göre Bay Patel, çalışandan biraz izin almasını istedi ancak çalışan buna ihtiyacı olmadığını söyledi.

Hintli mühendisler farklı bir türdür pic.twitter.com/fYdMundMfy

– Roshan Patel (@roshanpateI) 24 Temmuz 2024
CEO çalışana şöyle dedi: “Hey, uzun zamandır tatile çıkmadığını fark ettim. Sadece sormak istedim ve ihtiyacınız olursa ara vermenizi kesinlikle teşvik ediyorum!” Mühendis buna şöyle yanıt verdi: “Ara vermeye ihtiyacım yok efendim. Vücudum, şirketin ürünün pazara uygun olup olmadığını anlamak için kullanabileceği bir araç.”

Gönderi paylaşıldığından bu yana platformda dört milyonun üzerinde görüntüleme ve 75.000'den fazla beğeni toplandı.

Bir kullanıcı “Elon Musk onu arıyor” dedi.

Bir diğeri şunu ekledi: “Gerçekten öyleler. Bir zamanlar ekibimin çoğunluğunun Hintli olduğu bir yönetim danışmanlığında çalıştım. Başka hiçbir şeye benzemiyorlar. Yemek günleri de tamamen farklı bir seviyedeydi.”

Üçüncü bir kullanıcı ise şu yorumu yaptı: “Altta yatan alaycılığı fark etmediyseniz Hintli mühendislerle yeterince çalışmamışsınız demektir.”

Bir kişi, “Bir şey inşa eden insanlar bunu %100 anlayacaktır, diğerleri buna zehirli diyebilir” dedi.

Bir kullanıcı şunları ekledi: “ŞİRKETLERİN SİZE HİÇBİR ŞEY BORÇLU OLMADIĞINI yeterince vurgulayamıyorum**. İşinizin ötesinde bir hayata sahip çıkın. Onlar sadece kendilerini ve çıkarlarını düşünüyorlar bebeğim.

Bir kullanıcı, “Bu, aslında zehirli Hint liderliği altında yıllarca çalışmaktan kaynaklanan travma sonrası stres bozukluğudur” dedi.

Daha fazla güncel haber için buraya tıklayın