İngiliz kadın, ‘insanlara havladığı’ için köpeğini yere bırakmak istedi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bayan Holmes ve kocası Sean, Markus’u evlerine aldılar.

Kuzey Yorkshire, Thirsk’teki bir hayvan kurtarma merkezi olan Lucie’s Animal Rescue, bir kadının iki yaşındaki köpeğini havladığı için yere bırakmak istediğini söyledi. Kadın, merkezi yöneten Lucie Holmes ile daha önce temasa geçmişti. Köpeği Markus’u yanına alıp alamayacağını sordu ama merkez dolu olduğu için onu geri çevirmek zorunda kaldı.

İki saat sonra, Bayan Holmes, yerel bir veterinerden bir telefon aldı ve sahibinin, havlaması nedeniyle Markus’u yere indirmek istediğini söyledi. Veteriner, köpeği uyutma talebini reddetti.

Bayan Holmes ile bir röportajda BBC dedi ki: “İğrenç. Hala çok sinirli olduğum için fazla uyuyamadım. Köpekler havlar. Yaptıkları şey bu.”

“Sahibine Markus’un kesinlikle yere indirilmesi gerekmediğini söyledim. Zamana ve eğitime ihtiyacı var” dedi.

Bayan Holmes ve kocası Sean, evlerini dokuz başka köpek ve 34 yavru kediyle paylaşmış olmalarına rağmen, Markus’u evlerine aldılar.

Bayan Holmes olayı Facebook’ta uzun bir gönderide ele aldı. Şöyle yazdı: “Sahibi benimle temasa geçti ve onu barındırmamı istedi çünkü… ‘Dışarıdayken diğer köpeklere ve insanlara havlıyor, bu yüzden sahiplenilmesi gerekiyor’ ‘Marcus 2 yaşında bir Patterdale x Labrador. 5 haftadır bu sahibinin elinde. Daha yeni yerleşiyor, yeni çevresini ve ailesini tanıyor ve sadece 2 yaşında oldukça bunalmış olacak ve yeni olan her şeye uyum sağlayacak. Havlama, köpeklerin iletişim kurma ve korkularını ve ayrıca heyecanlarını ifade etme şeklidir. Sahibine, olası sinirli davranışının üstesinden gelmesine yardımcı olmak için Marcus’la ne tür bir eğitim yaptığını sorduğumda. Yanıt, “Hiç yoktu” oldu. Şu an için doyduğumu, ancak ona yerim olduğunda onlara haber vereceğimi açıkladım.

“2.5 saat sonra bir veteriner kliniğinden telefon aldım. Marcus ötenazi için veterinere götürüldü. Ötenazi yapıldı. Sahibinin onu eğitmek için zamanı olmadığı için canına kıymak istedi.Sahibi daha sonra başka bir veterinere gidip onu yatırdı – yer açtım. Bir yerim yok ama bende yok. Marcus yarım saatten az bir süredir bizimle. Oturdu ve çok nazikçe bir ödül aldı. Altı köpekle tanıştım – onları koklamaktan keyif aldım ve kuyruğunu sallamaya devam ettim. Henüz havlamadı.”

Paylaşımında ayrıca insanları bir köpeğe sahip olmadan önce dikkatlice düşünmeye çağırdı: “Pek çok insan, onlara alışmalarının ne kadar süreceğini düşünmeden evcil hayvan alıyor ve gerçekten onlara yatırım yapmadan ‘mükemmel arkadaş’ olmalarını bekliyor. Biraz sorumluluk alın ve onlara zaman ayırın, onları ailenizin bir parçası olarak seçtiniz. Sırf onlara yardım etmeye zahmet edemediğiniz için onları yok etmeyi bırakın. Senin hatan değil. Güvendesin Marcus ve seviliyorsun. Bir daha asla bu kadar kötü muamele görmeyeceksin ve sana bunun sözünü verebilirim.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın

Günün seçilmiş Habersu

Hindistan ve Sri Lanka ekonomi, enerji ve güvenlik için yol haritası sunuyor