Hema Malini, Bihu Festivali tweet’inde trollendikten sonra özür diledi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Hema Malini hatası için özür diledi.

Bihu, Assam’daki en büyük festivallerden biridir ve her yıl Nisan ayının ikinci haftasında düşer. Hasat mevsiminin başlangıcını işaret eden festival bu yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak. Aktör ve politikacı Hema Malini, dün sosyal medyadan herkesin festivali kutlamasını diledi. Ancak BJP lideri bir hata yaptı ve Bihu’yu Assam yerine Bihar festivali olarak adlandırdı. İnternetteki birçok insan onu trolledi ve ardından özür diledi.

13 Nisan’da oyuncu mikroblog platformuna geçti ve “Artık hasat zamanı. Tamizh Puthandu (Yeni Yıl), Baisakhi (Pencap), Bihu (Bihar) ve Pohela Baisakh veya Naba Barsha (Bengal) kutlanan festivallerden bazılarıdır. Hepinize harika bir bayram ayı diliyorum.”

Şimdi hasat zamanı. Tamizh Puthandu (Yeni Yıl), Baisakhi (Pencap), Bihu (Bihar) ve Pohela Baisakh veya Naba Barsha (Bengal) kutlanan festivallerden bazılarıdır. Hepinize harika bir festival ayı diliyorum
🙏
pic.twitter.com/dSabiw5ZjF

— Hema Malini (@dreamgirlhema) 13 Nisan 2023
Ancak, birçok kullanıcı hatayı işaret etti.

“Kesinlikle yanılıyorsunuz hanımefendi, Bihu sadece Assam’a ait. Bugün tek bir mekanda en fazla halk sanatçısı sayısı konusunda Guinness Dünya Rekoru’nu kırdık. Biz Bohag Bihu festivaliyiz. Lütfen Kuzeydoğu hakkında bilgi edinin, ”dedi bir kullanıcı.

Başka bir kişi ekledi: “Bu tweet, Bihar’ın BIHU’yu kutlamasını zorunlu kılıyor. YAVAŞ ALKIŞ.”

“Ve #Bihu’nun nerede kutlandığını bile bilmeyen insanlar var. Ünlülerin hayranı olmamamın nedenlerinden biri!” diye belirtti bir kullanıcı.

Hatasını anlayan ‘Sholay’ oyuncusu özür dilemek için sosyal medyaya gitti.

Yanlışlıkla Bihu’nun Bihar’da kutlanan bir festival olduğunu söyledim. Üzgünüm! Assam Festivali Bihu’yu okumalı
🙏
pic.twitter.com/WTjxEwkmPe

— Hema Malini (@dreamgirlhema) 14 Nisan 2023
“yanlışlıkla. Bihu, Bihar’da kutlanan bir bayramdır dedim. Üzgünüm! Buna Bihu, Assam Festivali denmeli” dedi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın