Güney Afrika’da kızgın gergedan turist cipine saldırıp 1 km kovaladı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Olay, Greater Kruger Ulusal Parkı’nda meydana geldi.

Instagram’da, bir orman safari cipine saldıran ve onu yolda uzun bir yol boyunca kovalayan kızgın bir gergedanın ürkütücü bir Habersu ortaya çıktı. Olay, Anastasia Chapman’ın arkadaşlarıyla Güney Afrika’daki Greater Kruger Ulusal Parkı’nda safariye çıktığı sırada meydana geldi.

Aniden, birdenbire, otlarla beslenen beyaz bir gergedan onlara doğru baktı ve onlara saldırdı. Hayvan daha sonra dörtnala hızlandı ve agresif bir şekilde onu kovalamaya başladı. Sürücü çaresizce çamurlu yollarda olabildiğince hızlı sürmeye çalışırken gergedan cipi bir kilometreden fazla kovaladı.

Son gözlemler – Kruger Haberyu “Rhino arabayı sokağın aşağısına yüklüyor” yazan bir başlıkla paylaştı.

Videoyu buradan izleyin:

Bayan Chapman, Instagram’daki korkunç karşılaşmayı şöyle anlattı: “Dün canlı bir gergedanla en çılgın deneyimi yaşadım. Bir kilometreden fazla bize saldırdı ve 3-4 dakika bizi takip etti. Rehberimiz bizi güvenli bir şekilde çıkarmak için son derece çamurlu ve dengesiz yollardan olabildiğince hızlı sürdü.

Bu davranış kesinlikle normal değil ve rehberimiz bunun bugüne kadarki en tehlikeli 5 hayvan karşılaşmasından biri olduğunu söyledi. Doğada kesinlikle çılgın bir gün ve bu hayvanların evlerinde ve topraklarında sadece misafir olduğumuzu hatırlatan bir gün.”

Video viral oldu ve insanlar klibi gördükten sonra şok oldular. Klibe yanıt olarak bir kullanıcı şunları yazdı: “Bu, normalde gergedanlardan kaçabileceğimi varsaydığım efsanemi yerle bir etti. Aslanlardan çok gergedanların öldürdüğünü söyleyen istatistikleri okuduğumda; Bunu genellikle merak ederdim çünkü gergedanların yavaş olduğunu ve ağırlıklarıyla kolayca yorulacaklarını da düşünürdüm. Ne kadar yanılmışım.

Bir başkası, “Onları yalnız bırakmalı ve onlara yaklaşmamalıyız. Zavallı yaratıklar. İnsanlar çok fazla ısrarcı. Bu inanılmaz yaratıklara çok fazla acı ve ıstırap çektik, Esp!” Üçüncüsü ekledi, “Efsaneye göre hâlâ onları avlıyor.”

Birkaç gün önce, Batı Bengal’deki Jaldapara Ulusal Parkı’ndan benzer bir Haberda, gergedan aniden üstü açık ciplerine saldırdığında turistlerin gergedanların fotoğraflarına tıkladığını gösteriyordu. Sürücü alelacele aracı geri geri sürerken, cip bir çukura düştü.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın