Garip yaratıklarla dolu “uzaylı” kütüğü Yeni Zelanda sahiline vuruyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Tuhaf dokunaçlar, Lepadidae ailesindeki bir midye türüdür.

İnternet, sahillere vuran garip nesnelerle ilgili haberlerle dolu. Bu kez, Yeni Zelanda’nın Kuzey Adası’ndaki bir kadın, alışılmadık deniz canlılarıyla kaplı tuhaf bir “uzaylı” ağaç gövdesi keşfetti. Şeyler. Kyley Morman, 7 Mayıs’ta Bay of Plenty’deki Papamoa Plajı’nda sabah yürüyüşü yaparken kütüğün üzerine takıldı. Yeni Zelanda şubesine konuşan kadın, bunun aynı anda hem şaşırtıcı hem de iğrenç olduğunu söyledi.

Bayan Morman, “Kabuklarda solucan benzeri dokunaçlar ve yaratıklar vardı” dedi.

Nesne 5 metre uzunluğundaydı ve tamamen rasta benzeri yaratıklarla kaplıydı.

Stuff’ın konuştuğu Anita Bethune gibi diğer yerel halk da “uzaylı hayalet”in ilgilerini çektiklerini ve ne olduğunu öğrenmek istediklerini söylediler.

Keşfin Habersu kısa sürede sosyal medyada ilgi gördü ve tartışmalara yol açtı. Bazı kullanıcılar, yaratıkların aslında kuğu boyunlu midye olup olmadığını öğrenmek istedi.

bu New York Postası Bu kullanıcıların haklı olduğunu söyleyen bazı uzmanlarla konuştum. Auckland Müzesi’ndeki deniz omurgasızları küratörü Wilma Blom, “Muhtemelen Lepas anatifera” dedi.

Tuhaf dokunaçlar, Lepadidae ailesindeki bir midye türüdür.

“Öncelikle Akdeniz kültürleri tarafından yenirler. Ancak, onları kendim hiç yemedim” dedi.

Konuşma Departmanı sözcüsü, Stuff’a bunların Yeni Zelanda’da oldukça yaygın olduğunu söyledi.

tilki havası her ağaç gövdesi uzantısının ayrı bir hayvan olduğunu söyledi. Etli sap veya çiçek sapı 1,5 ila 30 inç uzunluğunda büyür ve yüzen döküntülere yapışır.

Teksas Parklar ve Yaban Hayatı Departmanına göre, gövdenin sonunda kabuk plakalarıyla kaplı gövde olan kapitulum bulunur.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın