Etkilenen Twitter kullanıcısı Shatabdi Ekspresi’nde servis edilen yemeğin görüntüsünü paylaştı, Bakan yanıt verdi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bir yolcu, trende kendisine sunulan yemek karşısında hoş bir sürpriz yaşadı.

Hindistan Demiryolları, bir adamın Shatabdi Ekspresinde servis edilen bir yemeğin fotoğrafını paylaşmasının ardından sosyal medyada kalpleri kazanıyor. Gönderi kısa sürede viral oldu ve Birlik Bakanı Darshana Jardosh ve diğer sosyal medya kullanıcılarının takdir dolu mesajlarına yol açtı.

Twitter kullanıcısı Bay Sinha, altyazıda şunları yazdı: “Uzun bir süre Shatabdi’ye seyahat ettikten sonra, yemeklerin kalitesinden gerçekten etkilendim. Demiryolu son 9 yılda tam anlamıyla çok değişti.”

Buradaki gönderiye göz atın:

Restorandaki yemekleri beğenmenize sevindim. #NayeBharatKiNayiRail
🍱
🚝
https://t.co/2tS971YeFP

– Darshana Jardosh (@DarshanaJardosh) 10 Nisan 2023
Gönderiye yanıt olarak Darshana Jardosh, “#NayeBharatKiNayiRail’deki yemek servisinden memnun kalmanıza sevindim.”

Görüntü hızla viral oldu ve çok sayıda yorum yayınlayan netizenleri eğlendirdi. Bir kullanıcı şu yorumu yaptı: “Birkaç gün önce seyahat ediyordum ve Pune tren istasyonundaki bir dükkandan bir dosa aldım, dosa ve Hint turşusu çok lezzetliydi. Dükkan sahibine ve Hint Demiryollarına teşekkür ederim.”

Başka bir kullanıcı şöyle yazdı: “Bir gezginin tek istediği bu ve bu iyi bir yemek. İnisiyatifiniz ve sıkı çalışmanız için teşekkür ederiz.”

“Bu şüphesiz bütün, taze ve lezzetli görünüyor. Aloo ki sabzi, dal rengi, buğulanmış pirinç, roti ve tek kullanımlık plastik içermeyen chamach hepsi mükemmel görünüyor,” diye yazdı üçüncü kullanıcı.

Bu, Hint Demiryolları’nın yemekleri için ilk kez övülüşü değil. Geçen yıl, Howrah-Ranchi Shatabdi Ekspresi’ndeki bir yolcu, trende kendisine iftar yemeği ikram edilmesi karşısında hoş bir sürpriz yaşadı. Adam bile Twitter’a gitti ve olayı paylaştı.

IRCTC yetkilileri ayrıca Akhtar’a verilen yemeğin bizzat uçaktaki ikram müdürü tarafından ayarlandığını söyledi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın