Emre Aşık ve Yağmur Sarnıç davasında dehşete düşüren iletiler

celikci

New member
Emre Aşık, Yağmur Aşık’ın eski eşi olduğunu, sanık Baycan Şentürk’ü tanımadığını belirterek “Sadece eşimin evvelinde öykü durumunda birinci başta ‘Aile dostum’ diye bahsetmiş olduğu, akabinde da ‘Kocam’ diye bahsetmiş olduğu kişi olarak tanıyorum. Kendisiyle katiyen yüz yüze gelmiş değilim, görüşmüşlüğüm de yoktur.

Olay günü beni avukatım Funda Sadıkahmet aradı, sanık Erdi Sungur’un ona ulaştığını ve ikinci tetikçi olarak Baycan Şentürk olduğunu ve bu işin biteceğine, iki üç gün evvel beni vuracaklarına dair konuşmaların geçtiğini bana söylemiş oldu. Hatta ileti da vardı, avukatım bana bu bildirisi gönderdi. Bildiride Baycan Şentürk’ün beni öldüreceği yazıyordu. bununla birlikte Erdi Sungur denilen kişi 155’i aramıştır. Erdi de belgede sanıktır, daha sonrasında ben şikayetçi oldum. Bildiri kayıtları belgeye sunulmuştur, ben sorumlulardan şikayetçiyim. Cezalandırılmalarını istiyorum” tabirlerini kullandı.

‘EMRE AŞIK’I ÖLDÜRTÜP BOŞANMADAN MİRASTAN HİSSE ALMAK İSTEDİ’

Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet ise “Müvekkilimizin boşanma etabında olduğu devirde eski eşi Yağmur müvekkilimizi öldürtüp tabiri caizse bir biçimde boşanmadan ölmesini sağlayıp mirastan hisse almak istemiştir. Bu niçinle asıl belgede dinlettiğimiz şahit, Erdi isimli kişiyi para karşılığı müvekkilimi öldürtmek üzere tuttuğuna ait tabir de vermiştir, ondan sonrasında bize bir ihbar geliyor.

Yağmur Aşık ile Erdi Sungur’un müvekkilimizi öldürmek üzere silahlarla hazır olduğuna dair biz de jandarma ile irtibata geçiyoruz ve bu birinci olay teşebbüs evresinde oluyor. O periyot Yağmur gebe olduğu için özgür kaldı, Erdi ise tutuklandı. Erdi cezaevindeyken bize Haber göndererek pişman olduğunu söylemiş oldu. Tahliye olduktan daha sonra da müvekkilimin de anlattığı üzere olay günü bana ulaşıyor, telefon görüşmesinde bana Yağmur’un müvekkilim Emre’yi öldürtmek üzere Baycan Şentürk’le anlaştığını söylüyorö diye konuştu.

Avukat Sadıkahmet “Erdi yakalanınca Baycan devreye giriyor, Baycan yarım kalan işi tamamlamak istemiştir. Erdi ihbar edince de birleşen evrak ortaya çıkmıştır. Kuşkulu Yağmur’un çabucak hemen müvekkilimden boşanması kesinleşmemiştir. Baycan’la da samimiyeti karı-koca münasebetidir. Yağmur ondan gebedir, olay böyledir. Müvekkilimizin can güvenliği tehlikededir, şikayetçiyiz” biçiminde konuştu.

Müşteki beyanları alındıktan daha sonra duruşma sonlandırıldı. Hakim Emre Aşık’a “Geçmiş olsun” dedi.

Halil Sadri YILMAZ / İSTANBUL, (DHA)