Diyarbakır’da “Uyanış Gençlik” tenis turnuvası bitmiş oldu

celikci

New member
DİYARBAKIR (İGFA) – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocukları ve gençleri spora teşvik etmek maksadıyla düzenlediği “Uyanış Gençlik Tenis Turnuvası” bitmiş oldu. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığınca “Uyanış Gençlik” mottosuyla yapılan turnuvada gençler ve çocuklar yeteneklerini sergiledi. Kayapınar ilçesinde bulunan 75 Kapalı Kortlar’da yapılan turnuvada “8-10”, “10-12”, “12-14” ve “14-18” yaşları olmak üzere 4 kategoride 197 öğrenci uğraş etti.

Final karşılaşmasının akabinde konuşma yapan Vali Ali İhsan Su, her alanda sporla ilgili çalışmalar yürüttüklerini söylemiş oldu. Geçen sene 22 bin çocuğu sporla buluşturduklarını belirten Vali Su, bu yıl ise 25 bin çocuğu sporla buluşturacaklarını tabir etti.

Vali Su, içerisinde basketbol, voleybol, futbol alanları, gençlik merkezleri, yüzme havuzu, yurt üzere spor yapanlara yönelik tesisler yer alan 700 milyon lira bedelinde 63 projenin hayata geçirilmesi için çalışma yapıldığını kaydetti. Vali Su, şu biçimde konuştu: “107 spor kulübüne 2 milyon 245 bin lira nakdi yardım gerçekleştirdik. Atletin, spora gönül verenlerin her vakit yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz. Vilayetimizde gençlerimizin sporla ilgili alışkanlıklara kavuşması için daima bir arada elimizden geleni yapmaya uğraş edeceğiz. Turnuvada emeği geçenlere, iştirakçilere ve ailelerini teşekkür ediyorum. İnşallah vilayetimizde Türkiye şampiyonu, Dünya şampiyonu tenisçilerimiz yetişecek.”

Konuşmanın akabinde Vali Su ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, dereceye giren atletleri tebrik ederek madalya taktı, Büyükşehir Belediyesi tarafınca hazırlanan çantaları takdim etti.