Boşandıktan 4 yıl sonra kadın düğün fotoğrafçısından para iadesi istiyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Tweet’i kısa sürede viral oldu. (Temsili resim: Freepik)

Büyük gününden dört yıl sonra Güney Afrikalı bir kadın, düğün fotoğrafçısına alışılmadık bir istekle yaklaştı. Kadın boşanmayı gerekçe göstererek tazminat talebinde bulundu. Fotoğrafçı ile kadın arasındaki WhatsApp sohbeti artık internette viral oluyor.

Lance Romeo adlı bir fotoğrafçı, WhatsApp’taki konuşmalarının ekran görüntülerini Twitter’da paylaştı. Fotoğrafçı ilk başta bunun bir aldatmaca olduğunu düşündü, ancak daha sonra kadının ciddi olduğunu anladı ve artık boşandığı için “geri ödeme hakkı olduğunu” varsaydı. Ancak fotoğrafçı, onun olağandışı talebini reddetti.

Altyazı şöyleydi: “Yemin ederim hayatım bir film. Bunları uyduramazsın.”

Ekran görüntüsünde kadın, “Beni hatırlar mısınız bilmiyorum. 2019’da Durban’daki düğünümde benim için bir fotoğraf çekimi yaptılar.” Devam etti, “Artık boşandım ve bu fotoğraflar – benim ve eski kocamın artık onlara ihtiyacımız yok. Onları harika yaptın ama şimdi boşandığımız için boşa gittiler. Artık ihtiyacımız olmadığı için size ödediğimiz miktarın geri ödenmesini istiyorum.”

İlk başta fotoğrafçı, ona sadece bir şaka yaptığını düşündü. Ancak daha sonra onun ciddi olduğunu anlayınca saygıyla reddetti. Ama kadın kıpırdamadı. Toplam ücretlerin en az yüzde 70’ini tahsil etmek için avukat tutmaya karar verdi.

Kadın ayrıca konuyu görüşmek için yüz yüze görüşme talebinde bulundu, ancak fotoğrafçı onu avukatlardan kendisiyle iletişime geçmelerini istemeye teşvik ederek reddetti.

Buradaki gönderiye bakın:

Vallahi hayatım bir film
🤦🏽‍♂️
🤣
Bunları uyduramazsın.

ThaboBesterTutuklanan Musa xoli Boity #HAYIR
Pretoria Doğu Dr. paslı #RIPAKA Ananias Matematik Venda #AskAMan Bonagni Fassie Midrand Seviye 5 Andile Costa #DrNandipha Gayton Langa Penuel pic.twitter.com/3RKTkY1OkD

— LanceRomeoFotoğrafçılık (@LanceRomeo) 11 Nisan 2023
GÜNCELLEMEK İÇİN : pic.twitter.com/u66kMHqIPj

— LanceRomeoFotoğrafçılık (@LanceRomeo) 11 Nisan 2023
Tweet’i hızla viral oldu ve Twitter’da 38.000’den fazla beğeni topladı. Hatta kadının eski kocası fotoğrafçıyla iletişime geçerek kadın adına özür diledi. “Makaleleri okudum. Onun adına özür dilerim.”

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı viral olan tweet’e yorum yaptı. Bir kullanıcı, “Kesinlikle ciddi değil! İçimdeki avukat şimdi müvekkilim olsaydı bununla nasıl başa çıkacağımı görmek için kendi kendine bir tartışma yapmak istiyor… ama yine… ücretlerimi ödeyemeyeceğinden şüpheleniyorum… veya geri ödeme yapamayacak daha sonra kaybettikten sonra talep ediyoruz.”

Başka bir kullanıcı yorum yaptı: “Burada para iadesi gerekmiyor! Bunun bir şaka olduğunu söylediği kısmı bekliyorum.”

Üçüncü kullanıcı şöyle yazdı: “Yanıtlarınız konusunda ne kadar profesyonel olduğunuzu seviyorum. Ama bu bir şakaydı, değil mi? Çünkü vay! Bu çok vahşi. Düğün fotoğrafları bile çıkmadan boşanan bir arkadaşım var ve o çıkmadı. Para iadesi bile isteme çünkü bu iş böyle yürümüyor!”

Dördüncü yorum yaptı: “Romeo. Bu, seni dava etmeye çalışan bu kadının cüretkarlığına öğleden sonramı güldürdüğün yılın en iyi hikayesi olmalı! Bu eşsiz bir hikaye. Umarım fotoğrafçılıkla ilgili birçok başarılı girişimde bulunmaya devam edersin. En azından haritadasın.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın