Boğulan köpeği kurtarmak için buz gibi göle atlayan adam – İnternet ona ‘kahraman’ diyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Videoda, köpeğe ulaşmak için buzu kıran adam görülüyor.

Boğulan bir köpeği kurtarmak için yarı donmuş bir göle atlayarak hayatını riske atan bir adamın yürekleri ısıtan Habersu sosyal medyada gündem oldu. ABD’nin Colorado eyaletindeki Sloan Gölü’nde çekilen Haberda, dondurucu sudan çıkmak için mücadele eden husky köpek Loki’yi kurtarmak için korkusuzca göle atlayan cesur adam görülüyor.

Videoyu paylaşan Instagram kullanıcısı Holly Morphew, köpeğin kaz kovalarken göle koştuğunu paylaştı. Artık Jason Skidgel olarak tanımlanan adam, kendi güvenliğini hiç düşünmeden kıyafetlerini çıkardı ve köpeği kurtarmak için atladı.

Şöyle açıkladı: “Dün erkek arkadaşım ve ben Sloan’s Gölü çevresinde yürüyüşe çıktık. Gölün karşı tarafından son sürat havalanan bir köpeğin kaz kovaladığını gördük. Buzun yakında tükeneceğini bilerek dehşet içinde izledik. Bu oldu ve köpek göle indi. Biz kıyıya varmak için yeterince buzu kırması için dua ederek çaresizce izlerken uzun bir süre mücadele etti. Ama yorulmaya başlamıştı ve mücadelenin fazla uzun sürmeyeceğini görebiliyorduk. 911’i aradık ve itfaiye yoldaydı. Kurtarmasının yeterince çabuk gelip gelmeyeceğinden emin değildik. Sonra bir #kahraman kıyafetlerini çıkardı ve onu kurtarmak için içeri girdi. “Bunu onun yaptığını ve kendisinin ve köpeğin iyi olduğunu söylemekten çok memnunum.”

Videoyu buradan izleyin:

Videoda, köpeğe ulaşmak için buzu kıran adam görülüyor. Köpeği yakaladıktan sonra, onu sürekli alkışlayan seyircilerin zevkine göre, kıyıya geri yüzmesine yardım etti.

İkili sudan çıktıktan sonra kalabalık ona koştu ve kıyafetleri ve ceketleriyle onu örterek ısınmasına yardımcı oldu. Sevgi ve destekten bunalan Bay Skidgel, onlara teşekkür eden bir Haber yayınladı.

“Hepinizin insanlığın bir araya geldiğini görmesini istedim.” Loki’nin hayatını kurtarabilirdim ama onlar benimkini kurtardı. Herkese teşekkürler!”

İşte Haber:

Netizenler, yorumlar bölümünde ona “kahraman” diyen adamın jestinden etkilendi. Bir kullanıcı şöyle yazdı: “Sen bir kahramansın ve bu insanların sana mümkün olan en iyi şekilde yardımcı olmak için saçlarını kaybettiğini görmekten çok mutluyum.” “İlgili herkese teşekkür ederim. Bir kez olsun insanlığın iyi taraflarını görmek iç açıcı. Bunu göstermenin trajedi gerektirmesi üzücü.”

Bir başkası, “Cesur ve güzel!” Bir başkasının yavrusu için hayatını riske atıyorsun, sonra daha fazla yabancı devreye giriyor ve seni kurtarmak için kelimenin tam anlamıyla gömleklerini çıkarıyor. Hepimize görmek istediğimiz iyi olmamız için bir hatırlatma!”

Üçüncüsü ekledi: “Bu beni ağlattı.” Sizler harikasınız ve yardım eden herkes de öyle. “Dünyada hala düzgün insanların olduğunu gösteriyor.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın