Bir X kullanıcısının gençlerin “küçük sorunlar” hakkındaki sürekli mesajlarıyla ilgili gönderisi çevrimiçi bir tartışmayı ateşledi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Gönderi, mikroblog sitesinde 25.000 görüntülemeyle viral hale geldi. (Temsili görsel)

Bir yazılım mühendisi, iş yerinde üstlerinin kendisine sık sık küçük veya önemsiz sorunlarla yaklaşmasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdikten sonra internette bir tartışma başlattı. Açık Bu tür davranışların “düşük büyüme potansiyeli ve özgüven eksikliği” anlamına geldiğini söyledi. Ayrıca genç meslektaşlarının veya mentilerinin, sürekli kesintilerin iş akışını bozabileceğini ve üretkenliği azaltabileceğini anlaması gerektiğini de ekledi.

“Menteelerimin bana sürekli küçük sorunlar içeren mesajlar göndermesi beni hayal kırıklığına uğratıyor. Bu davranış, düşük büyüme potansiyeline ve özgüven eksikliğine işaret eder. Asistan ve hatta orta düzey mühendislerin, Slack mesajlarına yanıt vermek için her şeyi bırakmamı beklemesi şaşırtıcı.” “Sürekli kesintilerin iş akışımı bozduğunu ve üretkenliğimi azalttığını anlamalısınız” diye yazdı Bay Vinay.

Aşağıdaki gönderisine göz atın:

Menteelerimin bana sürekli küçük sorunlar içeren mesajlar göndermeleri beni hayal kırıklığına uğratıyor. Bu davranış, düşük büyüme potansiyeline ve özgüven eksikliğine işaret eder.
Asistan ve hatta orta seviye mühendislerin benden Slack mesajlarına yanıt vermek için her şeyi bırakmamı beklemeleri şaşırtıcı.

– Vinay (@vinayjn7) 30 Nisan 2024
30 Nisan'da paylaşılan gönderi, mikroblog sitesinde 25.000 görüntülemeyle viral hale geldi. Yorum kısımlarında kullanıcılar asistan meslektaşlarının anlık mesajlaşmalarına ilişkin görüşlerini dile getirdi.

“Zamanımın yüzde 70'ini diğer insanların sorularını yanıtlayarak geçirdiğim bir aşama vardı. Bunun gerekli olduğu izlenimini edindim, yoksa bir takımda çalışmanın ne anlamı var? Bire bir görüşmelerimden birinde bundan bahsettiğimde.” Bir kullanıcı, “Bana çözülmesi gerekenin benim sorunum olduğu söylendi” diye yazdı.

Bunun üzerine Sayın Vinay, “Son cümleye katılıyorum, bu kesinlikle mentorun sorunu. Bir mentor olarak benim işim, mentiye elimden geldiğince öğretmektir ve onları kaşıkla beslememek harika bir fikir.” Aynı zamanda, menti, eğer bunu yapmazsam bunun kendisi için faydalı olacağından emin olmalıdır. Seninle her zaman konuşmuyorum.

Ayrıca okuyun | “Bırakmak çok zor…”: Elon Musk'un Tesla'sından kovulduktan sonra bir kadından duygusal yorum

Başka bir kullanıcı şunu yazdı: “Ekip üyelerinizden gelen bu tür küçük soruları belgeleyip bunları SSS olarak paylaşabilir misiniz? Ayrıca bu belgeleri kendi gözlemleriyle güncellemelerini de isteyebilirsiniz.”

Bu konuda yorum yapan Vinay Bey, “Sorular tekrarlı değil, davranışlar tekrarlı. Meraktan ortaya çıkan soruları cevaplamak eğlencelidir, bu sorular bazen benzersizdir ve mentorun kendisi de cevabı bilmez. Basitçe hata ayıklamak ve bir süreci anlamak sinir bozucudur.”

“Her ilişki gibi, her mentor-menti ilişkisi de çok fazla yatırım gerektirir. Sormanıza izin verilenler arasındaki dengeyi bulmak gibi. Üçüncü bir kullanıcı, onları ciddi soruları da sormayacakları başka yöne itme riskine girerek hoşnutsuzluğunuzu ifade edin” yorumunu yaptı. Bir başkası, “Bence hepsini tek bir görüşmede toplayıp ne tür soruların ilginizi hak ettiğini söylemeniz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın