Bir iş arayanın yapay zeka tarafından oluşturulan ön mektubu hakkında Delhi CEO'su

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Ananya Narang, Entourage'ın kurucusu ve CEO'sudur.

Delhi merkezli bir CEO yakın zamanda aldığı, göze çarpan hatalar ve eksikliklerle dolu eğlenceli bir uygulamayı vurgulamak için X'i kullandı. Mikroblog sitesinde Entourage Kurucusu ve CEO'su Ananya Narang, adayın kapak mektubunu oluşturmak için standart bir şablon kullandığını ancak yer tutucuları ilgili deneyim ve becerileriyle değiştirmeyi unuttuğunu gösteren ön yazının ekran görüntüsünü paylaştı.

“Bu konuda uzmanım (temel becerilerinizden bahsedin, örneğin grafik tasarım, sosyal medya stratejisi, araştırma) ve bu konuda tutkuluyum (nasıl değer katabileceğinizi kısaca açıklayın, örneğin ilgi çekici içerik oluşturma, trendleri analiz etme, stratejik destek girişimleri sağlama). Önceki deneyimlerim şunları içeriyor (ilgili deneyimleri veya projeleri kısaca vurgulayın),” diye yazdı iş arayan, yer tutucuları kişisel bilgilerle değiştirmeyi rahatlıkla unutuyordu.

Ön yazının ekran görüntüsünü paylaşan Bayan Narang şunları yazdı: “Az önce başka bir başvuru aldım. Bugün bu kadar çok işsizliğin olmasına şaşmamalı.”

Aşağıya bir göz atın:

Az önce bir başvuru daha aldım. Bugün bu kadar çok işsizliğin olmasına şaşmamalı :') pic.twitter.com/c0VaGWYrIJ

— Ananya Narang (@AnanyaNarang_) 15 Ekim 2024
Bir sonraki gönderide Bayan Narang, X kullanıcılarından en iyi nasıl yanıt verebileceklerine dair öneriler istedi. “Lütfen söyle bana, nasıl cevap vermeliyim?” diye yazdı.

Yorumlar bölümünde birçok kullanıcı, adayın kapak mektubunu oluşturmak için ChatGPT'yi kullandığından ve onu düzeltmeden gönderdiğinden şüpheleniyordu.

Bayan Narang ayrıca başvurulara olası bir yanıt da formüle etti. “Canım [Applicant’s Name]İlginiz için teşekkür ederiz [Job Title] konum [Company Name]. Başvurunuzu inceledikten sonra, gönderiminizin ChatGPT gibi bir yapay zeka aracı tarafından oluşturulmuş, düzenlenmemiş bir mesaj olduğu ortaya çıktı. Öyle diyor” diye yazdı.

Birkaç kullanıcı eğlendiğini ifade etti ve benzer yanıtlar paylaştı. Hatta bazıları bu tür uygulamaların ChatGPT'nin icat edilmesinden bu yana yaygın olarak kullanıldığını bile söyledi.

Ayrıca okuyun | Video: Ratan Tata'nın yüzünü göğsüne dövme yaptıran adam ona 'gerçek Tanrı' diyor

“Peki, siz de ChatGPT'yi kullanmalı ve bir “pişmanlık” mektubu göndermelisiniz! Ayrıca, herhangi bir sonraki aramanın veya yazışmanın (aday için) eğitim ve iyileştirme amacıyla kullanılması gerektiğini de belirtin…!” diye önerdi bir kullanıcı.

Bir başkası, “Ayrıca, oluşturulan yanıtı nasıl düzgün bir şekilde kopyalayıp yapıştıracağını ona söylemeli ve nasıl kopyalayıp yapıştıracağını bile bilmediği için neden işe alınamayacağını da eklemelisiniz” yorumunu yaptı.

Üçüncü bir kullanıcı, “Yapay zekanın doğal aptallığı” dedi. Dördüncü bir kullanıcı, “Yapay zeka ve insanın aptallığı” diye espri yaptı.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın