Beşiktaş’ın yeni transferi Kerem Atakan Kesgin: Alana çıkmayı ve taraftarlarımızla buluşmayı iple çekiyorum

celikci

New member
Nevzat Demir Tesisleri’ndeki egzersiz öncesi basın mensuplarına konuşan 21 yaşındaki futbolcu, İstanbul’a gelen Dele Alli’nin kendisini epey heyecanlandırdığını belirterek, Dele Alli daima izlediğimiz bir oyuncuydu. Televizyonlardan izliyorduk, konsol oyunlarından biliyoruz kendisini. Ben de taraftarlar üzere epey heyecanlandım. Onun da bana katacağı fazlaca şey vardır. Onunla antrenmana çıkmayı sabırsızlıkla bekliyorum halinde konuştu.

Beşiktaş’a transfer olduğu için kendisini fazlaca özel hissettiğini söz eden Kerem Atakan, Pazartesi gününü sabırsızlıkla bekliyorum. Alana çıkmayı ve taraftarlarımızla buluşmayı iple çekiyorum. Umarım pazartesi günü daima bir arada büyük bir sevinç yaşarız. Benim için sakatlıksız, başarılı ve şampiyon olduğumuz bir dönem olur diye konuştu.

Kerem Atakan, transferi öncesinde Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay ile görüştüğünü lisana getirerek, Transfer sürecinde İstek hocayla fazlaca konuştuk. Benim için yeri epeyce farklı bir isim. Bana ‘oldukça büyük bir topluluğa gidiyorsun, sana güveniyorum. İstedikten daha sonra bu işi layıkıyla yaparsın’ dedi. Bu kanıları beni memnun etti halinde konuştu.

Genç futbolcu, transfer süreciyle ilgili de şunları söylemiş oldu;

Mukavelem devam ettiği için transfer sürecine dahil olmadım. Yalnızca işime konsantre oldum. Zira Sivasspor’la mukavelem devam ediyordu. Maçlara konsantre olmaya devam ettim. Kulüpten, ‘bu biçimde bir şey var, haberin olsun’ dediklerinde ben de fazlaca heyecanlandım lakin sürece fazlaca fazla dahil olmadım. Şu an fazlaca memnunum.

Teknik yönetici Valerien Ismael ile çabucak hemen görüşmediğini kelamlarına ekleyen Kerem Atakan, Çok kaliteli bir ekibe sahibiz. Olduğum mevkide epeyce kaliteli ve güzel oyuncular var. Forma savaşının ortasında olacağım. Bu talihimi fazlaca âlâ kullanmaya çalışacağım. Orta alanda her bölgede oynayabiliyorum lakin 8 ve 10 numaralı durumlar bana daha yakın dedi.

Siyah-beyazlı oyuncu, birinci hayalini gerçekleştirdiğini ve sırada Avrupa’nın olduğunu vurgulayarak, Birinci hayalimi gerçekleştirdim. Adım adım ilerlemek istiyorum. Evvel burada oynamak istiyorum. daha sonra olursa Avrupa olur. Zidane ve Modric’i örnek alıyorum. Türkiye’den ise Emre Belözoğlu ve Nuri Şahin üzere isimleri epey beğeniyorum. Oğuzhan Özyakup’la fotoğraf çektirmiştim zira epeyce istiyordum. Kendisinin oyun biçimini fazlaca beğeniyordum ve kendime örnek alıyordum diye konuştu.

Kerem Atakan, sakatlıktan daha sonra geri dönmek için epey çalıştığını belirterek, Benim için sıkıntı günlerdi. İnandıktan, hırs ve azim olduktan daha sonra başarabildim. Etrafımda de örnekler vardı. Birinci sakatlık yaşayan ben değildim. İş disiplini ve çalışma derken o sıkıntı günler bitti halinde konuştu.

Teknik yönetici Ismael’in ağır egzersiz temposu ile ilgili de genç futbolcu, İstek hocayla âlâ bir kamp geçirdim. O da çok yüksek tempolu idmanlar yaptırıyordu. Şu an için kendimi hazır hissediyorum. Egzersizlerde ekstra çalışarak var ise eksiklerimi kapatmak istiyorum dedi.

DHA