Bengaluru ev sahibi, kiracıdan LinkedIn profili ve küçük bir rapor istedi, İnternet yanıt verdi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Gönderi viral oldu ve şu ana kadar Twitter’da 1.000’den fazla görüntülendi.

Büyük bir şehirde kiralık ev bulmak kolay bir iş değildir. Goutham adlı bir adam, Bengaluru’daki apartman arama deneyimini paylaştı ve kendisinden bir LinkedIn profili ve kendisi hakkında küçük bir rapor isteyen bir ev sahibiyle WhatsApp sohbetinin ekran görüntüsünü paylaştı. İlgili gönderi, çevrimiçi ortamda oldukça heyecan yarattı. Goutham, “Peak Bengaluru” anını Twitter’da paylaştı.

WhatsApp sohbetinin ekran görüntüsünü ekleyerek “Indiranagar’da ev aramanın 12. günü” yazdı. Görüşme, LinkedIn profilini paylaşmasının nasıl istendiğini gösteriyor. Bir takip gönderisinde, başka bir sahiple bir ekran görüntüsü paylaştı ve adamdan kendisinin küçük bir hesabını paylaşmasını istedi.

Tweet’e buradan göz atın:

Indiranagar’da ev aramanın 12. günü @peakbengalurupic.twitter.com/fsQHGtbsDP

– Gutham (@0xGoutham) 16 Mart 2023
Tweet yayınlandığından beri viral oldu ve şu ana kadar Twitter’da 1.000’den fazla görüntülendi. Netizenler de yorumlar bölümünde deneyimlerini paylaştı. Birçok kişi kiralık bir ev aldıklarında benzer zorluklarla karşılaştı.

Bir kullanıcı şöyle yazdı: “Bu, Bengaluru’da oldukça sık oluyor, kira için iyi bir meblağ ödemeye istekli birkaç arkadaşımı tanıyorum, ancak onlara pek çok soru soruluyor ve ardından kira, artırılmış bir fiyatla yeniden fiyatlandırılıyor. fiyat … Hâlâ ev arıyorlar.”

Başka bir kullanıcı şunları yazdı: “Bu, Gurgaon’da da oluyor. Bir profil göndermelisiniz. Eğer bir çalışan değilseniz, evi alamazsınız. Tıpkı start-up yapan insanların ev alamamaları gibi.”

Üçüncü kullanıcı ise şöyle yazmış: “2003 yılında Haydarabad’a geldim, şimdiye kadar bekarlık, konut ve evlilik dönemlerini birlikte 8 daire kiraladım. Asla profilimi vermek zorunda kalmadım ve asla iki aydan fazla bir avans ödemedim. Şu anda yüksek katlı bir şirkette makul bir fiyata kalıyor.

Dördüncü kullanıcı, “Bugün, sadece bana bekâr kalmadığını söylemek için ne inşa ettiğim/yaptığım hakkında 5 dakika harcayan bu amcayla konuştum.”

Yorumlara yanıt veren Goutham, “Bengaluru’da iş görüşmesini başarıyla tamamladıktan sonra ev görüşmesinde de ustalaşmalısınız!”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın