Avrupa'da 80 Lakh Rupisi Kazanan Hintli Teknisyen Bengaluru'ya Taşınmayı Sordu, İnternet Tepki Verdi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Birçok kullanıcı adama bu hamleye karşı tavsiyede bulundu. (Temsili görsel)

Yılda yaklaşık 80 lakh Rs kazanan Hintli bir teknisyen, Reddit kullanıcılarına Avrupa'dan Bengaluru'ya taşınması gerekip gerekmediğini sorduktan sonra internette bir tartışma başlattı. Reddit'te kullanıcı, daha düşük maaşlı bir iş teklifi almasına rağmen Bengaluru'ya taşınmayı “ciddi olarak düşündüğünü” söyledi. Beş yılı aşkın süredir Kuzey Avrupa'da çalıştığını ancak satın alma gücünün daha iyi olması ve Hindistan'daki pazarın da daha büyük olması nedeniyle artık taşınmayı düşündüğünü açıkladı. Kullanıcı “Ben aptal mıyım?” diye sordu.

“Kuzey Avrupa'da 5 yıllık tecrübem var ve çalışıyorum. Maaşım 80 Lakh CTC civarında. Bangalore'dan 50 Lakh CTC civarında bir teklif aldım. Hindistan'da satın alma gücünün daha iyi olması ve Hindistan'da pazarın daha büyük olması nedeniyle bunu benimsemeyi düşünüyorum. Aile üyelerim buna karşı çıkıyor çünkü Hindistan'da yaşam kalitesi daha kötü. Reddit yazarı yazdı.

Aşağıya bir göz atın:

Ciddi olarak Avrupa'dan Bangalore'a taşınmayı düşünüyorum – aptal mıyım?
byu/MrKreeps indevelopersHindistan
Kullanıcı gönderiyi birkaç gün önce paylaşmıştı. O zamandan bu yana pek çok yorum yapıldı ve bunların çoğu adama bu hamleye karşı tavsiyede bulundu.

“Korkunç iş-yaşam dengesi, büyük yolsuzluk, katkılı yiyecekler, kirli hava, kirli su. Başka bir şey var mı?” Bir kullanıcı yorum yaptı. “Eğer iş istikrarı istemiyorsanız ve zehirli bir kültüre şiddetle ihtiyacınız varsa, kesinlikle Hindistan'a taşınınız. AB'deki iş kanunları şirketlerin işten çıkarma yapmasını oldukça zorlaştırıyor. Hindistan'da işten çıkarmalar yaşanıyor, bir diğeri “Ailevi nedenler dışında Hindistan'a dönmeniz için hiçbir neden yok” dedi.

“Hindistan'da yaşam, artık hükümet yetkilileri ve hastanelerle uğraşmak zorunda kalmayıncaya, trenle ya da karayoluyla seyahat etmek zorunda kalmayıncaya kadar güzel. Milyonlarınız ve sağlam bir geçmişiniz olduğunda, tüm kuralları çiğneseniz bile rahatlıkla yaşayabilirsiniz” diye yazdı üçüncü bir kullanıcı.

Ayrıca okuyun | “Düğmeleri açık bluz, makyajlı sütyen”: Eski Google teknisyeni, fotoğrafının yapay zeka konferansı için düzenlendiğini iddia ediyor

“Eğer Banglore'luysanız bu iyi bir karar, aksi halde kendinizi mikro yönetimden kurtaracaksınız. Orada Hindistan'ı ziyaret etmek için bir ay sürecek bir tatil alacaksınız. Banglore'a taşındığınızda yılda bir kez bile 15 günlük bir tatile çıkmak çok zor. Bir kullanıcı, “Daha çok var ama beni en çok bu acıtıyor” dedi.

“Hey, Avrupa'da kal. Bana sonra teşekkür edersin. Sebepler: sağlık, kirlilik, zihinsel istikrar, suç oranı, siyaset, yolsuzluk, toplu taşıma, görgü” dedi bir başkası.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın