Astrofotoğrafçı, Chandrayaan-3’ün aydaki iniş alanını yakaladığını iddia ediyor. Gönderiye bakın

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Fotoğraf 176.000’den fazla görüntüleme ve 5.000’e yakın beğeni topladı.

Amerikalı astrofotograf Andrew McCarthy, Hindistan’ın Chandrayaan-3 misyonuna ait Vikram iniş aracının Çarşamba günü indiği ayın en güney bölgesini yakaladığını iddia etti. X’te (eski adıyla Twitter), Bay McCarthy, iniş aracının tarihi inişini yaptığı zorlu ay arazisine ilk bakışı sağlayan ayın ayrıntılı görüntüsünü paylaştı.

“Bu gece ayın en güney kısmının fotoğrafını çektim. Vikram iniş aracının Çarşamba günü indiği yer burası. Bu, teleskopumla alabildiğim kadar ayrıntılı,” diye yazdı McCarthy.

Aşağıya bir göz atın:

Bu gece ayın en güney kısmının fotoğrafını çektim. Vikram iniş aracının Çarşamba günü indiği yer burası. Bu, teleskopumla alabildiğim kadar ayrıntılı. pic.twitter.com/rFIKf1mBzX

— Andrew McCarthy (@AJamesMcCarthy) 25 Ağustos 2023
Astrofotoğrafçı, görüntüyü Cuma günü paylaştı ve o zamandan bu yana 176.000’den fazla görüntüleme ve neredeyse 5.000 beğeni topladı. Bazı kullanıcılar yorum bölümünde görseli “harika” olarak nitelendirirken, bazıları da “harika” olarak nitelendirdi.

Ayrıca okuyun | İzle: İngiliz sürücü, beş araba gösterisini en hızlı tamamlama rekorunu kırdı

“İyi atış!! Bu bölüme inmenin ne kadar zor olduğunu gösteriyor!! Kudos @Isro,” diye yazdı bir kullanıcı. “Son derece büyüleyici. Şu krater deliklerine bakın. Doğa kendini sonsuza kadar tekrarlıyor. Sersemletici darbe. Aferin” dedi bir başkası.

Üçüncü bir kullanıcı “Çarpıcı resim” yorumunu yaparken, bir başka kullanıcı da “Bu muhteşem. Bunun ay yörüngesinden bir fotoğraf olduğunu sanıyordum.”

Bu arada, Hindistan Uzay Araştırma Örgütü (ISRO), Hintli robotlar Vikram ve Pragyan’ın ay yüzeyinden çekilmiş bir selfie Habersunu yayınladığında özel bir olay yaşadı. Chandrayaan-3’ün iniş aracı Vikram, Pragyan gezici salyangoz hızında ilerlerken rampadan fotoğraf ve Haber çekti. Haberyu bir tweet’te paylaşırken.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın