Aranan adam, İngiliz polisinin kendi Facebook sayfasında “Yapabilirseniz beni yakalayın” diye dalga geçiyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Luke McInerney polis tarafından aranıyor.

Aranan bir şüphelinin, yerini bulamadıklarını iddia ederek Birleşik Krallık’taki Wiltshire Polisine açıkça meydan okuduğu görülüyor. Polis, bir saldırı davasıyla bağlantılı olarak aranan Luke McInerney’i bu hafta acil olarak aradı. Kendisi Swindon bölgesinden olmasına rağmen polis memurları onun kendi yetki alanlarının dışına çıkmış olabileceği konusunda uyardı.

Swindon Polisi, Facebook sayfasında Luke McInerney’in nerede olduğuna ilişkin bilgi talep ettikten sonra, Luke olduğunu iddia eden bir kişi yorumlarda yanıt verdi ve polis memurlarıyla alay etti.

Hesapta Luke’a ait olduğuna inanılan bir yorumda şöyle denildi: “Eğer bir ödül teklif edersen sana nerede olduğumu söylerim.”

“Swindon Polisi, beni iade etmek için ne kadar teklif edeceksin? Bir anlaşma yapalım; bu tatil pahalı olacak,” diye ekledi Luke başka bir yorumda.

Haberler'den son ve son dakika haberleri

Buna göre Metro Haberleri, Luke Swindon bölgesinden ama memurlar onun artık daha uzakta olabileceği konusunda uyardı. Hesaptaki yorumların yanı sıra kendisinin 20 saniyelik bir Habersunu da yayınladı. Videoda Wiltshire Polisi ile alay etmeye devam ederken gri bir kapüşonlu ve üzerinde ‘LUKE’ yazan siyah bir şapka giyiyor.

“İşte buradayım” dedi.

“Bakın, şapkamın üzerinde adım bile yazıyor. Eğer yapabilirsen beni yakala, tamam mı?

Wiltshire Polisi sözcüsü şunları söyledi: “Onu görürseniz lütfen ona yaklaşmayın ve 54230103071 kayıt numarasını vererek hemen 999’dan bizi arayın.”

“Alternatif olarak, 0800 555111 numaralı telefondan Crimestoppers’ı arayarak isimsiz olarak bilgi sağlayabilirsiniz.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın