Amerikalı bir saat içinde 1.010 tekrarla barfiks çekmede dünya rekorunu kırdı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Frank Sagona bir saatte 1.010 barfiks hareketi gerçekleştirdi.

ABD’nin Colorado eyaletinden 45 yaşındaki bir adam, bir saat içinde en fazla barfiks çekme rekorunu kırarak Guinness Dünya Rekorunu kırarak fiziksel gücünü gösterdi. Frank Sagona, ayrılan sürede etkileyici 1.010 barfiks tamamlayarak Stephen Hyland’ın 2011’den beri kırılmayan 993’lük uzun süredir devam eden rekorunu geride bıraktı.

Göre Guinness dünya rekoruSon on yılda birçok kişi Stephen’ın rekorunu kırmaya çalıştı ancak şu ana kadar hiçbiri başarılı olamadı. Bu kaydın kurallarına göre, el altından kavrama kullanılmalı ve baştan sona doğru form korunmalıdır; çene bar seviyesinin üzerine çıkana kadar vücut kaldırılmalı ve ardından kollar düz oluncaya kadar alçaltılmalıdır.

Frank, “Bu, madde üzerindeki güç ve ruhun nihai sınavıdır” dedi.

Frank, rekor denemesinden sadece bir gün önce sırtında bir kasın çekildiğini hissettiğinde, pull-up mücadelesinde beklenmedik bir engelle karşılaştı. Bu yaralanma deneyin başlangıcından itibaren nefes almasını etkilemiş ve rahatsızlık duymasına neden olmuştur.

“Normalde tam nefes aldığım yerde nefesin yalnızca dörtte üçünü alabiliyordum” dedi.

“44. dakikaya kadar nefesimin kesildiğini hissettim. Sonra bunu gerçekten yapabileceğimi hissettim. Yaralanmam çenemin daha yavaş kalkıp inmesine neden oldu. Aslında yarışmadan hemen sonra kustum.”

Frank, dünya rekorları kırma yolculuğuna on yıldan fazla bir süre önce başladı. Özellikle ağırlık kaldırma yapmıyor; Bunun yerine, yalnızca arka bahçesinde şınav ve şınav gibi vücut ağırlığı egzersizlerine odaklanarak egzersiz yapıyor.

Frank, “Sadece kendi bedenim ve bir direk” dedi. “Gösterişli giysiler yok, spor ayakkabılar yok; sadece çocuklarım ve ben.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın