Adam görüşmeden 15 dakikadan fazla geç çıkıyor, internet tepki veriyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
(Temsili resim)

İş dünyasında herkes çalışanlarının zamanında gelmesini bekler; Ancak, üstünlüğe sahip olduklarını hisseden bazı kişiler, bu kuraldan muaf olduklarına inanırlar.

Görüşmeye gelen bir kişi de işveren tarafında benzer bir uyuşukluk hissederek bir süre bekledikten sonra görüşmeden ayrıldı. Olay, kişi tarafından paylaşıldığı Reddit’te paylaşılarak tartışma forumu oluşturuldu.

“Bugün saat 14:30’da, giriş holünde müdürle buluşmam gerektiği gibi tesisin ön kapısından girdim. Ona çağrı atan bir personelle konuştum ve “bir dakika içinde” orada olacağı söylendi.

“Öğleden sonra 2:45’te dışarı çıktım ve ayrıldım. 15 dakika. Sektörümüzü biliyorum ve birkaç dakikadan fazla beklemem için iyi bir neden yok. Tek gördüğüm dalgalanan kocaman bir kırmızı bayrak: “Bu şirket sabrınızı sınıyor çünkü adayın çaresiz olduğundan emin olmak istiyorlar çünkü sizi taciz edecekler.”

bugün iş görüşmemden ayrıldım
Antiwork’te u/Mauve_Unicorn tarafından
Gönderi, yorumlar bölümünde görüntülenen bir Pandora’nın karşıt görüş kutusunu ateşledi.

“Mevcut pozisyonumla ilgili görüşme yaklaşık 30 dakika geç başladı, ancak oraya vardığımda hemen bir konu üzerinde çalışıldığı söylendi. Bu yüzden salonda bekledim ve sonunda görüşmeme gittim. Kilit nokta, birinin beni terk etmek yerine hemen bana neler olup bittiğini açıklamasıydı” yorumunu yaptı bir kullanıcı.

“Evet, bu anlaşılabilir. İletişim, zarafet ve profesyonellik bugünlerde yabancı kavramlar” diye yazdı başka bir kullanıcı.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın