Adam ‘atalara saygı göstermek’ için izin istiyor, patron kanıt olarak mezar taşı fotoğrafı istiyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
İşveren mezar taşı fotoğrafları istedi.

Kurumsal dünyada, çalışanların hastalık izni ve harcama raporları sunmaları yaygındır, ancak alışılmadık bir modelde, bir Hong Kong patronu, çalışanından dünyanın başka bir yerinde tamamen beklenmedik olan tuhaf kanıtlar sağlamasını ister.

Buna göre Güney Çin Sabah Postası, Bir patron, 12 günlük bir tatil isteyen çalışanından, Çinli ailelerin atalarının mezarlarını ziyaret ederek mezarları temizlemesi ve atalarına adak sunmaları için düzenlenen bir etkinlik olan Ching Ming Festivali’ne katılmasını istedi.

“Ama çalışanı şaşırtacak şekilde, patronu izin günlerinden önce, tatilinin amacını kanıtlamak için ondan atalarının mezar taşlarının fotoğraflarını göndermesini istedi.”

Adam, bir Facebook gönderisinde patronunun garip isteği hakkında yazdı ve iş yerinde adaletsizlikle karşılaştığını özetledi.

“Atalarıma saygı göstermek için izin aldım ama patronum bunu kanıtlamak için bana mezarların fotoğraflarını çektirdi.”

Paylaşımına “Hong Kong patronları deliriyor, beni de çıldırtıyorlar” şeklinde devam etti.

Patronu, “Atalarınıza saygı göstermek için gerçekten 12 gün izin almanız gerekiyor mu?” diye sordu.

Haber ajansı ayrıca, Hong Kong sakinlerinin COVID-19 kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından Ching Ming “mezar temizleme festivali” için üç yıl sonra ilk kez anakaraya döndüğünü bildirdi.

Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinin Hong Kong sınırındaki bir şehri olan Foshan’dan olan adam, gönderisine birçok olumlu yorum aldı; Bazıları da istifa etmesini önerdi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın