ABD’li lise öğrencisi sosyal medyada twerk yapan Haber yüzünden bursunu kaybetti

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Olay öğrenciler ve veliler arasında tartışma yarattı.

Sosyal medya platformları öğrencilere zengin bilgi ve eğitim kaynakları sağlayarak onları öğrenme ve mesleki gelişim için değerli bir araç haline getiriyor. Ancak öğrenciler üzerinde dikkatin dağılması, siber zorbalık ve uygunsuz içeriğe maruz kalma gibi olumsuz etkileri de olabilir.

Yakın zamanda yaşanan bir örnekte, Louisiana’daki bir lise öğrencisinin öğrenci yönetimi başkanlığı görevinden alındı ve mezuniyet sonrası partisinde “twerk yaptığı” bir Habernun sosyal medyada ortaya çıkmasıyla üniversite bursu alma şansı tehlikeye girdi.

Buna göre GardiyanWalker Lisesi son sınıf öğrencisi Kaylee Timonet, 30 Eylül’de özel bir mezuniyet sonrası partisinde titreyen bir arkadaşının arkasında dans ederken görüldü. Bu haftanın başlarında müdür, onun liderlik rollerini ve burs başvurularındaki yardımını elinden alacağını söyledi.

Timonet yerel bir haber kaynağına “Temel olarak bana kendimden utanmam gerektiğini söylediler” dedi. “Temelde Tanrı’nın ideallerini takip etmiyordum, bu da beni daha da ağlattı.” “Hayatımın bittiğini hissettim.”

Olay öğrenciler arasında öfke ve tartışmalara yol açtı; pek çok kişi sosyal medyada “Bırakın Kız Dans Etsin” pankartları asarak desteklerini ifade etti. Bazı ebeveynler okulun yaklaşımını 1980’lerdeki Footloose filminin konusuyla karşılaştırdı.

Buna göre New York Postası, Toplantıda kendisini küçümsediği iddia edilen St. Pierre, yıldız öğrenciye, her yıl yalnızca iki öğrenciye verilen burs başvurusunu geri çektiğini de bildirdi.

“Sadece masumca eğleniyordum. Utandım,” dedi Timonet.

Annesi Rachel Timonet, çarşamba günü müdürle kendi görüşmesini yaptı ve reşit olmayan kızıyla ilk görüşmeye kendisinin dahil edilmemesine öfkelendi.

Anne, ergenlik çağındaki kızına uygulanan “haksız” bir ceza olarak algılanan uygulamaya itiraz etti.

“Videoda dans ekibinin parçası olan başka insanlar da dans ediyordu ve onlara hiçbir şey olmadı. Okulun ‘mücevheri’ olduğu için cezalandırıldığını söyledi.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın