ABD’li kadın en uzun kefal için dünya rekorunu kırdı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Uzun ve kalın saçlarını iyi genlerine borçluydu

58 yaşındaki Amerikalı, bir kadın için dünyanın en uzun süre yarışan kefal ünvanını elde etti. Knoxville’li Tami Manis’in 172,72 cm (5 ft 8 inç) yelesi var.

Bayan Manis, Knoxville City, Tennessee’de yaşayan bir Halk Sağlığı Hemşiresidir. Amerikalı rock grubu Til Tuesday’in müzik Habersundan ilham alarak 1980’li yıllardan bu yana dalgalı buklelerini uzatıyor ve 33 yıldır saçlarını kesmiyor.

Kefal yolculuğunun “Voice Carry” şarkısının klibini izledikten sonra başladığını söyledi.

Bayan Manis, Guinness Dünya Rekorları’na “Kızın bir sıçan kuyruğu vardı ve ben de gerçekten bunlardan birini istiyordum” dedi.

Manis Hanım, 1989 yılının Kasım ayında kefalini kesti ve pişman oldu. Ertesi Şubat ayında onları yetiştirmeye başladı ve o zamandan beri budama yapmadı.

“Saçımı kestirmek için berbere gittim ve adam ‘Bu benim saç kesimim değil ve bana yakışmıyor’ dedi ama ben ‘Ben de bunu istiyorum’ dedim.” ekledi ekledi.

BBC’ye göre kefal, ön, üst ve yan kısımlarının kısa olması ve arka kısmının uzun olması nedeniyle genellikle “önde iş, arkada parti” olarak anılır.

Bayan Manis, aynı saç stilini koruduğu için insanların onu 20 yıl öncesinden tanıdığını söyledi. Guinness Dünya Rekorları’na “Saçlarımı uzatacak kadar şanslıydım ve artık dünyanın en uzun kefalidir ve bundan çok mutluyum” dedi.

İyi genlerini uzun ve kalın saçlarına bağladı ve kefalini şampuan ve saç kremi de dahil olmak üzere Hask saç ürünleriyle yıkadığını söyledi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın