ABD’li kadın en uzun afro olarak Guinness Dünya Rekoru kırdı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Aevin Dugas dünyanın en büyük afro’sudur.

Şimdiye kadar yetişmiş en büyük afroya sahip 47 yaşındaki Louisiana kadını Aevin Dugas, büyük, muhteşem saçlarıyla dünyayı büyülemeye alışkın. 9,84 inç boyunda, 10,4 inç genişliğinde ve 5,41 fit çapında, Aevin Dugas bir kez daha kırdı Guinness dünya rekoru en büyük afro için.

Rekorlar kitabına göre, bu dünya rekorunu ikinci kez kırmıştır. Aevin, 2010’da ilk kez rekor kıran unvanı kazandığında, afro’su inanılmaz bir 132 cm (4 ft 4 inç) ölçtü.

Uzaması 24 yıl süren saç modeli, Aevin’in doğal olma arzusunun sonucuydu.

Bayan Dugas, “Afro büyümeyi seçmedim, doğal olmayı seçtim” dedi.

“Saçımı kalıcı olarak düzleştirmek için tehlikeli kimyasallar kullanmaktan bıktığım içindi. Bu kimyasallar artık kanserle ilişkilendirildi ve devam eden büyük bir yasal savaş var, bu yüzden onları yıllar önce yalnız bıraktığım için memnunum” dedi Bayan Dugas GWR’ye.

Bayan Dugas, “En az yedi günde bir şampuanlamadan, bakım yapmadan ve şekillendirmeden önce yaptığım sıcak yağ bakımları yapmaya veya saçlarımı tereyağıyla ‘yağlamaya’ başladım” dedi.

“Ayrıca saçlarımın uçlarını tutarken dikkat ediyorum çünkü bunlar en hassas ve en eski kısımlar. Uçlarımı gizleyen saç modelleri yapmaya çalışıyorum. Bu çok yardımcı oluyor.”

Ancak Aevin saçlarına verdiği tüm sevgi ve ilgiye rağmen, saçlarını nadiren afro olarak takıyor.

Bayan Dugas, “Saçımı sayısız stilde kullanıyorum”.

“İnsanlar benim afroma farklı tepki veriyor. Bazıları hayranlıkla bir şeyler bağırıyor, bazıları bakıyor, bazıları yanlarına gidip sorular soruyor, bazıları da yanlarına gidip biraz çekiyor” dedi.

“Onları seçtiğim birkaç kelimeyle biraz patlatmayı öğrendim. Bunları burada tekrar etmeyeceğim.”

Ancak Aevin’in afro görünümüne her zaman en çok şaşıran kuaförüdür.

Aevin, “Saçımı kendim yaptığım için berberimin tek yaptığı saçımı kesmek,” dedi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın