ABD'li kadın, annesinin mutfağında '24 yaşındaki' bir çocuğa ait son kullanma tarihi geçmiş baharatları bulduğunda tepki gösterdi

Bilgin

Global Mod
Global Mod
“Nefis Dereotu Bitkisel Karışımı” paketinin son kullanma tarihi 16 Aralık 1999'du.

Annenizin kilerini karıştırdığınızı ve sizden daha eski baharatlarla karşılaştığınızı hayal edin! Deneyimlerini eski adı Twitter olan X'te paylaşan Sarah McGonagall'ın başına da tam olarak bu geldi.

Her şey görünüşte zararsız bir elmalı turtayla başladı. Bayan McGonagall belirgin bir “yanlış” tat fark etti ve şakacı bir şekilde annesinin denenmiş ve test edilmiş tarifini sorguladı. Hiç etkilenmeyen annesi, bunun sorumlusu olarak topaklı hindistan cevizini suçladı. Merak eden Bayan McGonagall sadece bir inceleme bekleyerek bardağa uzandı.

Bayan McGonagall'ın gözleri etikete takılınca çenesi düştü. “Anne… bunun süresi 24 yıl önce doldu” dedi ona.

Bayan McGonagall daha sonra baharatların geri kalanını tekrar kontrol etmeye karar verdi ve sürpriz bir şekilde, “Lezzetli Dereotu Bitki Karışımı” paketinin son kullanma tarihinin 16 Aralık 1999 olduğunu gördü.

“En az otuz baharatla başladı. Artık altı baharatı kaldı. Ayrıca üç raf dolusu fosilleşmiş çayı da temizledik ve küçüklüğümden beri en sevdiğim sıcak kakao karışımını yeniden keşfettik. Bunlardan kaç tanesinin “Buraya taşınmadan YILLAR önce sona erdiğini” yeterince vurgulayamıyorum, diye yazdı.

Buradaki yazıya bakın:

Anneme bu yıl elmalı turtanın tadının biraz tuhaf olduğunu söyledim ve o da şöyle dedi: “Gerçekten mi? Hep aynı tarifi kullanıyorum. Küçük hindistan cevizi biraz topak topaktı, belki iyi karışmadı…”

Bana göstermek için kavanozu çıkarıyor ve çok uzun bir aradan sonra, “Anne… son kullanma tarihi 24 yıl önce dolmuş” diyorum. pic.twitter.com/mhFutRzinM

— Sarah McGonagall (@gothspiderbitch) 6 Ocak 2024
Gönderi kısa sürede viral oldu ve netizenler çok sayıda yorum bıraktı.

“Ancak baharatların son kullanma tarihi geçmez. Sadece etkinliğini kaybederler. Bir kullanıcı X'e şunu yazdı: Hepsi hâlâ iyiydi, sadece lezzet için daha fazlasını kullanmam gerekiyordu.

Başka bir kullanıcı şu yorumu yaptı: “LMFAOOO!! Yenilerini alabilmek için attığı her şeyi yazması gerekiyor. Bir şeyler pişirmeye gittiğinde ihtiyacı olan şeyleri bulamamak berbat bir durum olacaktır. Ama bu çok komik.”

“Dostum, bu artık dereotuna bile benzemiyor. Gerçekten kedi nanesine benziyor” diye şaka yaptı üçüncü kullanıcı.

Dördüncü kullanıcı şunları yazdı: “Büyükannemin taşınmasına yardım ederken bir kutu gerçek alüminyum folyoya rastladım. Alüminyum folyo değil, alüminyum folyo. Alüminyum folyo, II. Dünya Savaşı'ndan sonra aşamalı olarak kaldırıldı, bu yüzden onu mutfağında saklamak için gerçekten etkileyici bir zamanı oldu!

Beşinci kullanıcı şunları yazdı: “Bu dereotu karışımının son kullanma tarihi kayınbiraderimin doğumundan yaklaşık bir hafta sonra bitti. Bunu uzun süre düşüneceğim!”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın