90 yaşında hala spor salonuna giden dünyanın en yaşlı vücut geliştirmecisiyle tanışın

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Jim Arrington hala haftada üç saat spor salonunda iki saat geçiriyor.

Dünyanın en yaşlı vücut geliştiricisi Amerikalı Jim Arrington’dur. On yıllarını vücudunu şekillendirmek için harcadı ve şimdiye kadar yavaşlıyor gibi görünmüyor.

Guinness Dünya Rekorları’na göre, emekli satış uzmanı ve büyük büyükbaba, rekorlar kitabına ilk olarak 2015 yılında 83 yaşında dünyanın en yaşlı vücut geliştiricisi olarak girdi.

Şimdi Jim 90 yaşında ve hala başarılı ve hala vücut geliştirme yarışmalarını kazanıyor. En son, Nevada, Reno’daki bir IFBB Profesyonel Ligi etkinliğinde yarıştı ve erkekler 70 Yaş Üstü kategorisinde üçüncü ve 80 Yaş Üstü kategorisinde birinci oldu.

Jim, yaşına rağmen harika bir fiziğe sahip; Son zamanlarda Men’s Health dergisi için çıplak poz verdi.

Bir buçuk ay erken doğdu ve sadece 2,5 kg ağırlığındaydı. Jim, ailesinin onu kurtarmak için “savaştığını ve savaştığını” söylüyor.

Çocukken sadece astımlı değil, aynı zamanda “çok sağlıksız” ve sık sık hastaydı.

Ancak 1947’de, 15 yaşındayken Jim “bunu artık yapamayacağına” karar verdi ve ağırlık kaldırmaya başladı.

Jim, “Bir süper kahraman olmak istedim” diye hatırlıyor.

“Bütün bu harika vücutları görüyorum ve bunu başarabilmemin tek yolunun hepsinden sağ çıkmak olduğunu biliyordum ve ben de bunu yaptım,” diye açıkladı.

Jim, Guinness Dünya Rekorları sahibi olmanın “onun için yepyeni bir evren açtığını” ve devam etmesi için ona ilham verdiğini söylüyor.

“Bu gerçekten hoşuma gitti. Herkesin bir olması gerektiğini söyleyebilirim ama yapabilen çok az kişi var.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın

Günün seçilmiş Habersu

Zor zamanların ardından Sri Lanka, kilit bir ortak olarak Hindistan ile on yıllık bir büyümeye bakıyor