75 cm’lik şaşırtıcı boy farkıyla ikiz kız kardeşler Guinness Dünya Rekorları kırdı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Guinness Dünya Rekorları hikayelerini Twitter’da paylaştı

Olağanüstü bir boy farkı olan Japon ikiz kız kardeşler Guinness Dünya Rekorları’na yazılmıştır. Japonya, Okayama’da yaşayan Rahibe Yoshie ve Michie Kikuchi arasında 75 cm (2 ft 5,5 inç) şaşırtıcı bir fark var. İkiz kız kardeşler, yaşayan çift yumurta ikizleri (dişi) arasındaki en büyük boy farkı için Guinness Dünya Rekorları unvanını kazandı.

İkizlerin aynı görünümlü bireyler olması bekleniyor. Ancak 33 yaşındaki kız kardeşler için özellikleri ve boyları öne çıkıyor. Yoshie 162,5 cm (5 ft 4 inç) ve Michie 87,5 cm (2 ft 10,5 inç).

Guinness Dünya Rekorları, hikayelerini paylaşmak için Twitter’a gitti. “Yeni rekor: Yaşayan çift yumurta ikizlerinde (dişi) en büyük boy farkı – Yoshie ve Michie Kikuchi (Japonya) arasında 75,0 cm (2 ft 5,5 inç). Farklılıklarına rağmen, Yoshie ve Michie hala en yakın kardeşler.”

Gönderiye göz atın:

Yeni rekor: Yaşayan çift yumurta ikizlerinde (dişi) en büyük boy farkı – Yoshie ve Michie Kikuchi (Japonya) arasında 75,0 cm (2 ft 5,5 inç)
🇯🇵

Farklılıklarına rağmen Yoshie ve Michie en yakın kardeşler olmaya devam ediyor
🥰
@GWRJapanpic.twitter.com/B5LZ4aswaf

— Guinness Dünya Rekorları (@GWR) 24 Şubat 2023
Bir Guinness Dünya Rekorları basın açıklamasına göre, iki ayrı yumurtanın döllenmesinin sonucu olan çift yumurta ikizleri olan Kikuchi kız kardeşler 15 Ekim 1989’da doğdu. Michie’nin büyümesini engelleyen bir kemik durumu olan konjenital spinal epifiz displazisi adı verilen bir durumu var.

Michie, ailesinin evinde yaşıyor ve babası tarafından yönetilen tapınağın günlük işleyişine yardım ediyor.

Yoshie aile evinden taşındı ve bir anne.

Michie, Guinness Dünya Rekorları’na şunları söyledi: “2012’de en küçük adam hakkında bir şeyler okudum ve şok oldum. Ben halimden dolayı utangaçken, küçüklüğünü erdem olarak sunan bir adam var.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın

Günün Öne Çıkan Videosu

AAP’nin kelepçe lideri Haberler’ye “Başbakan Modi’den bizi de tutuklamasını istemek için buradayım” dedi