32 vilayetten okullara kar tatili haberi geldi

Adanali

New member
Bitlis Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, ağır kar yağışının kentte tesirini sürdürdüğünü belirtti.

Korkmaz, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar da göz önünde bulundurularak 6 Şubat Pazartesi günü, kent merkezi, Güroymak ve Hizan ilçelerinde eğitim öğretim yapılmayacağını aktardı.

Mutki Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçedeki olumsuz hava şartları niçiniyle yarın okulların kapalı olacağı duyuruldu.

Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve gebe çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Tatvan ilçesinde okullar yarın tatil edildi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, olumsuz hava şartları niçiniyle okullar yarın tatil edildi.

Tatvan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede ağır kar yağışının tesirini sürdürdüğü açıklandı.

Açıklamada, ağır kar ve soğuk hava niçiniyle pazartesi günü ilçe genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Ağır kar yağışı niçiniyle Denizli’de vilayet genelindeki okullarda, İzmir’de ise Tire ilçesinde taşımalı eğitime bir gün orta verildi.

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada “Devam eden ağır kar yağışı ve buzlanma riski niçiniyle ilimiz genelinde yarın bir gün müddetle eğitim-öğretime orta verilmiştir.” sözü kullanıldı.

Açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebeler ile engelli çalışanın de 1 gün müddet ile idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

-İzmir’de 25 mahallede taşımalı eğitime ara

Tire Kaymakamlığından yapılan açıklamada ilçedeki olumsuz hava şartları niçiniyle 25 mahallede eğitime orta verildiği duyuruldu.

Tire’nin Dibekçi, Yamandere, Kısımlık, Çeriközü, Küçükburun, Küçükkemerdere, Büyükkemerdere, Büyükkömürcü, Küçükkömürcü, Dündarlı, Somak, Toparlar, Dağdere, Musalar, Akmescit, Kürdüllü, Ekinlik, Çukurköy, Çayırlı Yörükler, Cambazlı, Çukurköy Sarpca, Armutlu, Topalak, Ortaköy, Yemişler ve Başköy mahallelerinde yarın ilköğretim ve ortaöğretim taşıması yapılmayacak.

Antalya’nın Korkuteli, Elmalı ve Akseki ilçelerinde ağır kar yağışı niçiniyle yarın eğitime orta verildi.

Antalya Valiliğinin toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, Korkuteli, Elmalı ve Akseki ilçelerinde ağır kar yağışı niçiniyle resmi ve özel her kademedeki okullarda yarın eğitime bir gün orta verildiği duyuruldu.

Meteorolojik varsayımlara bakılırsa ilçelerde kar yağışının devam edeceği, yollarda oluşabilecek buzlanma ve ulaşımda yaşanabilecek aksilikler göz önünde bulundurularak eğitime orta verildiği belirtilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında nazaranv yapan engelli ile gebe işçilerin de tatil mühletince idari müsaadeli sayılacaği aktarıldı.

Ağrı’da olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar ve olumsuz hava şartları niçiniyle 6 Şubat’ta vilayet genelinde eğitime orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kamuda vazifeli engelli ve gebe işçinin de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Konya’da devam eden kar yağışı, çok don ve buzlanma niçiniyle vilayet genelinde eğitime yarın orta verildi.

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, hava koşullarının oluşturduğu risklere karşı önleyici önlem olarak vilayet genelinde yarın okulların bir gün mühletle tatil edildiği açıklandı.

Açıklamada, “İl Hıfzısıha Konseyi sonucu ile 6 Şubat Pazartesi günü merkez Meram, Karatay ve Selçuklu ilçelerinde eğitim-öğretime 1 (bir) gün mühlet ile orta verilmesine, gebe ve engelli kamu vazifelilerinin bir gün idari müsaadeli olmalarına karar verilmiştir.” tabiri kullanıldı.

Kars’ta olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle, 6 Şubatta vilayet genelinde eğitime orta verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamuda nazaranvli engelli ve gebe çalışanın de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı açıklandı.

Samsun’da kar yağışı ve buzlanma niçiniyle birtakım ilçelerde eğitime yarın orta verildi.

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ağır kar yağışı, olumsuz hava kaideleri ve ulaşımda yaşanabilecek mümkün aksaklıklar niçiniyle Asarcık ilçesinde bütün okulların, Havza ve Kavak ilçelerinde ise taşımalı eğitime yarın orta verildiği bildirildi.

Eğitime orta verilen okulların şimdiki listesine “http://samsun.meb.gov.tr/www/olumsuz-hava-kosullari-niçiniyle-egitim-ogretime-ara-verilen-okullarimiz/icerik/2727” adresinden ulaşılabilecek.

Aksaray’da olumsuz hava şartları ve kar yağışı niçiniyle kent genelinde eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle 6 Şubat’ta vilayet genelinde eğitime orta verildiği açıklandı.

Kamuda vazifeli engelli ve gebe işçinin de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

“15 tatil, 16 oldu. Ancak küçük bir ödeviniz var, sıkı giyinin, arkadaşlarınızla, ailenizle karın tadını doyasıya çıkarın. Kartopunun içine hayallerinizi ve heyecanlarınızı koyun, bakalım kim en uzağa fırlatacak? Bembeyaz bir hoşluğa bürünen ağaçları, çiçekleri seyretmeyi, sokaktaki dostlarımızı beslemeyi unutmayın.”

Kırşehir ve Yozgat’ta kar yağışı niçiniyle eğitime yarın orta verildiği bildirildi.

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, beklenen ağır kar yağışı ve olumsuz hava koşulları niçiniyle birinci ve orta dereceli okullarda yarın eğitime orta verildiğini belirtti.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçinin de bir gün müsaadeli olacağını vurgulayan Vali Buhara, “Sevgili öğrenciler okulunuza kavuşmak için bir gün daha bekleyeceksiniz. Meteorolojik bilgilere nazaran beklenen ağır kar yağışı ve olumsuz hava kaideleri sebebiyle ilimiz genelinde 6 Şubat Pazartesi günü birinci ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime bir günlük orta verilmiştir.” sözlerine yer verdi.

Yozgat Valiliğinin toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada da kent genelinde ağır kar yağışının beklendiği aktarıldı.

Açıklamada, “Meteorolojiden alınan bilgiye nazaran gece başlayıp gün uzunluğu devam etmesi beklenen ağır kar yağışı, tipi ve buzlanmadan dolayı ilimiz genelinde tüm okullar 6 Şubat 2023 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıyeten kamu kurumlarında çalışan engelli ve gebe işçi de 1 gün idari müsaadeli sayılacaktır.” tabiri kullanıldı.

Şanlıurfa’da kar niçiniyle okullar yarın tatil edildi

Şanlıurfa’da olumsuz hava şartları niçiniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Salih Ayhan, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada, yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi.

Ayhan, “Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti fakat vilayet haricinden gelecek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat’ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın.” tabirlerini kullandı.

Afyonkarahisar’da olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, birinci ve orta dereceli tüm okullar, kreşler, gündüz bakımevleri ve etüt merkezlerinde 6 Şubat’ta bir gün müddet ile eğitime orta verildiği kaydedildi.

Kamuda çalışan engelli, gebe ve öbür özel sıhhat durumu bulunan kamu işçisinin de idari müsaadeli sayılacağı belirtilen açıklamada, olumsuz hava şartları niçiniyle vatandaşların dikkatli ve önlemli olması ikazında bulunuldu.

Burdur’da olumsuz hava şartları ve kar yağışı niçiniyle vilayet genelinde eğitime yarın orta verildi.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, öğrencilere seslenerek kentte eğitim öğretimin salı günü başlayacağını duyurdu.

Öğleden daha sonra başlayan kar yağışının vilayet genelinde devam ettiğini belirten Arslantaş, “Sevgili yavrularım, uzun bir tatilin akabinde okullarınıza dönmek için ne kadar sabırsızlandığınızın farkındayız. Eğitim öğretim yılımızın ikinci periyodu 7 Şubat 2023 Salı günü başlayacak. Kardan adam yapıyor muyuz?” tabirlerini kullandı.

Valilikten yapılan açıklamada da engelliler, bakmakla yükümlü olduğu engelli yakını olan, gebe ve on yaş altı çocuğu olan kamu çalışanları ebeveynlerinden birinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Diyarbakır’ın 2 ilçesinde kar niçiniyle okullar tatil edildi

Diyarbakır’da olumsuz hava şartları niçiniyle Çüngüş ilçesinde 2, Dicle ilçesinde ise 1 gün okullar tatil edildi.

Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojik bilgilere dayalı olarak yapılan değerlendirmeler kararı, ilçede devam eden ağır kar yağışı niçiniyle öğrenciler ve öğretmenlerin can güvenliği düşünülerek tüm resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 6 ve 7 Şubat’ta tatil edildiğini duyurdu.

Dicle İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise ağır kar yağışı ve soğuk hava niçiniyle 6 Şubat Pazartesi günü ilçe genelindeki resmi ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarının tatil edildiği açıklandı.

Bingöl’de olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde eğitime iki gün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet genelinde devam eden ağır kar ve olumsuz hava şartlarına bağlı olarak merkez ve tüm ilçelerdeki resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel kreş ve gündüz bakımevlerinde 6 ve 7 Şubat’ta okulların tatil edildiği açıklandı.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve gebe çalışanın de birebir günlerde idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Kütahya’da olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, batı ve kuzey bölümlerinde beklenen kar yağışı niçiniyle oluşabilecek don ve buzlanma tehlikesi, taşımalı eğitimde yaşanabilecek aksilikler göz önünde bulundurularak vilayet genelinde yarın okullarda eğitime bir gün orta verildiği belirtildi.

Kamu kurumlarında vazifeli gebe, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan işçi ise bir gün idari müsaadeli sayılacak.

Çocuğu kreş ve anaokuluna devam eden anneler ile engelli ve gebe kamu çalışanları da idari müsaadeli olacak.

Tunceli’de olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde okullarda yarın eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet genelinde devam eden karın akşam saatlerinde şiddetini artırmasının beklendiği açıklandı.

Kar niçiniyle muhtemel risklerin önüne geçilmesinin amaçlandığı aktarılan açıklamada, “6 Şubat Pazartesi günü ilimiz genelindeki okulların tüm kademelerinde eğitim ve öğretime orta verilmiştir.” tabiri kullanıldı.

Açıklamada, kamuda çalışan gebe ve engelli çalışanların de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Hakkari’de olumsuz hava şartları niçiniyle okullar yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet genelinde kar ve olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu açıklandı.

İlk ve orta dereceli eğitim öğretim kurumları, özel eğitim kursları, Halk Eğitimi, Rehberlik ve Araştırma ile rehabilitasyon merkezlerinin yarın tatil edildiği bildirilen açıklamada, kamu kurumlarında bakılırsavli engelli ve gebe çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Elazığ’da olumsuz hava şartları niçiniyle birinci ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle kara yolunda oluşabilecek buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek problemler niçiniyle öğrenci ve işçinin güvenliği sağlanması gayesiyle örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 2 gün mühletle tatil edildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında vazife yapan gebe ve engelli işçinin de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

Kayseri’de bu gece beklenen ağır kar yağışı niçiniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, hava durumu datalarına bakılırsa vilayet genelinde akşam saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının aralıklarla devam edeceği, pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren ağırlaşacağı, tesirini azaltmakla birlikte salı günü de devam edeceğinin değerlendirildiği açıklandı.

Açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Hava şartları sebebiyle meydana gelebilecek olası aksilikleri önlemek hedefiyle taşımalı eğitim, vilayet merkezi ile ilçeler içindeki kamu çalışanları ve öğrenci hareketliliği de dikkate alınarak resmi/özel kreş ve anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz sonucuyla 6 Şubat’ta bir gün mühletle eğitime orta verilmiştir. Okullarda eğitime orta verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler (sağlık, güvenlik ve 24 saat temeline nazaran hizmet veren ünitelerde çalışan çalışanın durumu hizmetin gereği olarak ilgili ünite amirleri tarafınca değerlendirilecektir), engelli ve gebe kamu çalışanları da idari müsaadeli sayılacaktır.”

Sivas’ta beklenen olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakılırsa, gece saatlerinden itibaren başlayacak, vakit zaman tipi halinde beklenen kar yağışının ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana getirebileceği aksiliklere karşı önlem gayeli vilayet genelinde Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her tıp ve derecedeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, 6 Şubat Pazartesi günü eğitim öğretime orta verildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan vazifeli işçiden gebe, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser üzere kronik hastalığı olanlar da bir gün mühletle idari müsaadeli sayılacak.

Adıyaman’da olumsuz hava şartları niçiniyle okullarda eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet genelinde tesirli olan kar ve olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde birinci ve orta dereceli okulların 6 Şubat Pazartesi günü tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve gebe kamu işçilerinin de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı tabir edildi.

Muş’ta olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte buzlanma, fırtına ve güçlü yağış ihtarının yapıldığı açıklandı. Bu ihtarlar doğrultusunda 6-7 Şubat günü vilayet genelinde eğitim-öğretime 2 gün mühletle orta verildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Her ikisi de çalışan anne ve babalardan lise çağından küçük çocuğu olup bakacak kimsesi olmayanların istekleri halinde ebeveynlerinden biri, kurumlarınca idari müsaadeli sayılacak, kurum amirlerince bu konuda gerekli önlemler alınacaktır. Ayrıyeten, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli çalışanın 6-7 Şubat pazartesi ve salı günleri idari müsaadeli sayılmaları uygun görülmüştür.”

Malatya’da olumsuz hava şartları niçiniyle birinci ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde birkaç gündür süren kar yağışının tesirini artırarak devam etmesinin beklendiği, bu niçinle Malatya’nın tüm ilçelerinde birinci ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında nazaranv yapan gebe ve engelli işçinin de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

Erzurum’da olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları sebebiyle vilayet genelindeki resmi, özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile özel eğitim kurslarında 6 Şubat’ta 1 gün müddetle eğitime orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kamuda çalışan gebe ve engelli çalışanın de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Niğde’de olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakılırsa, ağır kar yağışı ve buzlanma niçiniyle oluşabilecek aksilikleri önlenmek emeliyle Niğde genelinde resmi ve özel kreş, anaokulları, ilkokul, ortaokul ve liseler ile mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde yarın eğitime orta verildi.

Çocuğu kreş ve anaokuluna devam eden anneler ile engelli ve gebe kamu çalışanları da idari müsaadeli sayılacak.

Gaziantep’te olumsuz hava şartları niçiniyle okullar yarın tatil edildi.

Vali Davut Gül, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada, kentteki ağır kar yağışı niçiniyle okulların bir gün tatil edildiğini bildirdi.

Gül, “Gaziantep’teki ağır kar yağışı ötürüsıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve hamile kamu işçileri idari müsaadeli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun.” tabirini kullandı.

Giresun’da olumsuz hava şartları niçiniyle 8 ilçenin tamamında, başka ilçelerin de köy okullarında yarın eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde yaşanan kar yağışı, olumsuz hava şartları ve buzlanma riski ötürüsıyla Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce, Şebinkarahisar ve Yağlıdere ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime yarın bir günlük orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kent merkezi ile Bulancak, Eynesil, gorele, Keşap, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde de köy okullarında eğitime yarın bir günlüğüne orta verildiği, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin ise yarın müsaadeli sayılacakları kaydedildi.

Isparta’da kar yağışı niçiniyle eğitim ve öğretime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde tesirli olan kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek aksiliklerin engellenmesi için Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezilerinde yarın eğitim ve öğretime orta verildiği aktarıldı.

Açıklamada, kamu kurumlarında nazaranvli engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Adana’nın Aladağ, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde tesirli olan kar yağışı niçiniyle eğitime yarın orta verildiği bildirildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde, kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek problemler sebebiyle okullarımızda 6 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 gün orta verilmiştir.” tabiri kullanıldı.

Açıklamada, kamu kurumlarında bakılırsavli engelli ve gebe çalışanın de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Nevşehir’de beklenen kar yağışı niçiniyle eğitime yarın orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik bilgilere nazaran vilayet genelinde gece saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının aralıklı biçimde devam edeceği, pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren ağırlaşacağı, tesirini azaltmakla birlikte salı günü de devam edeceğinin değerlendirildiği açıklandı.

Açıklamada, “Hava şartları niçini ile meydana gelebilecek beklenen aksilikleri önlemek emeliyle ilimiz genelinde resmi, özel kreş ve anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz sonucu ile 6 Şubat’ta bir gün mühletle eğitime orta verilmiştir. Ayrıyeten okullarda eğitime orta verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler, engelli ve gebe kamu çalışanları da bir gün idari müsaadeli sayılacak.” denildi.

Batman’ın Gercüş ilçesinde olumsuz hava şartları niçiniyle okullar yarın tatil edildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe genelinde devam eden kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle 6 Şubat Pazartesi günü okulların tatil edildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurumlarında nazaranvli engelli ve gebe işçinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.