3 yaşındaki babası, kendisini araca kilitleyen oğlunu kurtardı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bay Singh, bunun bir “panik” ve “beyin zayıflaması” anı olduğunu anlattı.

Çocuklar her zaman etraflarındaki şeyleri merak ederler. Buldukları her öğeyi keşfetmeye ve anlamaya devam ediyorlar. Benzer bir olayda, üç yaşındaki bir çocuk, aracı incelerken yanlışlıkla kendini bir arabaya kilitledi. Ludhiana’da yaşayan babası Sunderdeep Singh, Twitter’da olayın çocuklarını anaokulundan almaya giderken meydana geldiğini söyledi. Hızlı aklı sayesinde oğlunu dakikalar içinde kurtarmayı başarsa da, bunun bir “panik” ve “beyninin zayıflaması” anı olduğunu söyledi.

“Ne kadar akıllı olduğunuzu düşünürseniz düşünün, her zaman bir an gelir, bir an için paniğe kapılır ve aklınızı kaybedersiniz. Singh, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün üç yaşındaki oğlumu okuldan aldığımda, biri camları tamamen kapalı olarak kendini içeri kilitledi” dedi.

Allah’ın izniyle facia önlenebilir
🙏

Her zaman, ne kadar akıllı olduğunuzu düşünürseniz düşünün, bir an için paniğe kapılacağınız ve aklınızı kaybedeceğiniz bir an olacaktır.

Bugün 3 yaşındaki oğlumu okuldan alırken, bir tanesi pencereleri tamamen kapatarak kendini içeri kilitledi.… pic.twitter.com/SeG9Be1kh2

— Sunderdeep — Volklub (@volklub) 20 Temmuz 2023
Oğlu Kabir’i seçtiğini ve onu çantalarla birlikte arabanın arka koltuğuna bıraktığını söyledi. Oğlu anahtarı aldı ve arabanın kapısını kapattı. Bu sırada eşi ve ikinci oğlu hala okuldaydı. Arabaya binmeye çalıştığında Kabir’in arabayı içeriden anahtarla kilitlediğini gördü. “Acil bir durum olduğunu hemen anladım ve arabanın kilidini açmak için Kabir’i içeri davet etmeye çalıştım ama o da korktu ve bunun yerine kilit düğmesine basmaya devam etti. Hırsızlık alarmı çalmaya başladı ve onu daha da korkuttu. O da ağlamaya başladı ve panikledi” diye ekledi.

İnsanların kendisine yardım etmek için toplandığını ve birkaç kişi ve işletmeyi aradığını, ancak herhangi birinin olay yerine varmasının en az 15 dakika süreceğini ve yeterli zamanı olmadığını sözlerine ekledi. Singh, “Fazla anahtarı getirmesi için ağabeyimi de aradım ama yine de anahtarı alması 15 dakika sürerdi” dedi.

Bay Singh, arabanın “içerisinin sıcak” olduğunu ve ne kadar zamanı kaldığına dair hiçbir fikri olmadığını paylaştı. Bunu fark etti ve hızla 30 metre ötedeki bir lastikçiye koştu ve tamirciden “kendisine durumu açıklamadan sahip olduğu en büyük balyozu” getirmesini istedi.

“Siteye tekrar gittik ve ondan arka camı kırmasını istedim ama yan camı denedi. Üçüncü veya dördüncü vuruşta cam paramparça oldu, Kabir ağladı ama yine de kırık cam parçalarından kendine zarar vermeden anahtarı teslim etmeyi başardı” dedi.

Adam, tamircinin kısa süre sonra ayrıldığını ve “ona teşekkür etme şansı bile bulamadığını”, ancak bunu yakında yapmayı planladığını söyledi. Her zaman arka camı indirdiğini, ancak sık sık yağmur yağdığı için aralamaya başladığını da sözlerine ekledi.

Tamirci gitti, ona teşekkür etme fırsatım bile olmadı (akşam bir hediye ile yapacağım), okul personeli bu anı sakinleştirmek için bize biraz içecek verdi, oğlumu müdürün arabasına bıraktı ve neyse ki bir trajedi önlendi.

Hep geride kalıyorum… pic.twitter.com/D5mDx00PTX

— Sunderdeep — Volklub (@volklub) 20 Temmuz 2023
Bay Singh, bu çileden bazı dersler paylaştı. Mikroblog platformları ile ilgili birkaç noktayı sıralayarak, “Anahtar kapağını çıkardım, tuşlara basmayı zorlaştırdı. Belki Kabir onu içeriden açmaya çalıştı ama bu moral bozucu olmadı. Çocuğa anahtarları asla vermeyin. Kabul ediyorum en büyük hatam buydu, rahat bir yaklaşım bu duruma yol açtı. O yaramazları araba koltuğuna bağla ve bırak ağlasınlar.”

Bay Singh, “O yarı tanrı Punture tamircisi ve Hogwarts Kalesi’ndeki personel sayesinde, oğlum bugün hâlâ yanımda,” diye sözlerini bitirdi.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın

Günün seçilmiş Habersu

Üsküdar’da nehir taşan yolcu otobüsü mahsur kaldı