26 yaşındaki kadın, DNA testinden sonra babasının biyolojik babası olmadığını keşfetti, gönderisini paylaştı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Kadın bu konuda annesiyle yüzleşmeye karar verdi

Bir aile ağacı projesi için yapılan rutin DNA testi, bir kadının dünyasını sarstı. 26 yıldır baba dediği adam biyolojik babası değildi. Bir Reddit gönderisinde Riembis kullanıcısı, annesinin DNA testi kullanarak nasıl bir aile ağacı oluşturduğunu paylaştı ve onu daha fazla bilgi toplamak için bir aile ağacı yapmaya teşvik etti.

Ancak test sonuçları çıkınca şok oldu. Kadın şunu yazdı: “Annem soy ağacımızı oluşturdu ve sırasıyla büyükannem ve büyükbabam için, bir tane de babam için DNA testleri yaptı.”

“Babamın etnik sonuçları ilginç görünüyordu, bu yüzden benimkinin nasıl olacağını görmek istedim. Annem bizi teşvik etti ve sonuçları beklerken her şey yolunda gitti. Ben sadece aile ağacımı oluşturuyordum ki bu oldukça etkileyiciydi.” . Testi berbat ettiğimi fark ettiğim kısım.

“Sonuçlar iki gün önce geldi. DNA eşleşmelerime göz atıyorum. Şaşırtıcı bir şekilde, babamın tarafından kimse oraya gelmiyor. Babam orada görünmüyor.” Babasının adını görmek yerine, kendisine daha önce adını hiç duymadığı ve DNA'sının yüzde 50'sini paylaştığı “bir adam” sunuldu.

O ekledi: “[There were] Adını hiç duymadığım ve yüzde 25'e kadar DNA'yı paylaştığım başka insanlar da var. Tanıdığım insanların diğer yarısı (DNA'nın yaklaşık yüzde 25'i) büyükannem ve büyükbabamınkiyle eşleşiyor. Babamın etnik kökenine bakıyorum; yüzde 20'si Balkan.

Buradaki yazıya bakın:

DNA testi yoluyla TIFU
byu/riembis intifu
“Bu hiç aklıma gelmiyor. Görünüşe göre annemin bu konularda hiçbir fikri yok. Bugün biri bana aile ağaçlarımızı paylaşmak için mesaj attı. Kafam çok karışık ve nasıl devam edeceğime dair hiçbir fikrim yok. Annem ve babamın bana ne zaman ve nerede hamile kaldığıma dair sağlam bir hikayesi olan kişiler gibi görünüyor.

Kadın bu konuda annesiyle yüzleşmeye karar verdi. “Bugün annem ziyarete geldi ve sonunda konuştuk. Sonuçlarımı geri aldığımı ve kendisine web sitesinin bulunduğu tableti verdiğimi bir kez daha belirterek başladım” diye ekledi. “Bunu açtığında ilk tepkisi benim heyecan verici/tuhaf/vb. bir şey gördüğümde aldığım tepkinin aynısıydı. deneyim – 'Ah, çok utanç verici ve korkmuş bir sırıtış'.

“Sonra ondan bunun nasıl olduğunu açıklamasını istedim. Babanın 50/50 olduğundan kesinlikle şüphelendiğini ancak farklı bir sonuç umduğunu söyledi. Görünüşe göre gerçekten bir ilişkisi varmış. 18 yaşında evlenmişti, dolayısıyla bundan önce başka ciddi bir ilişkim olmadığı açıktı. İlk başta arkadaşlık olarak başladı ama bu adam ona karşı yoğun duygular besledi ve çok ikna ediciydi, böylece bir şeyler oldu.

Annesinin bu ilgiden hoşlandığını, babasının ise onun “kabataslak” bir işler çevirdiğini anlayınca “çıldırdığını” söylüyor. Şöyle dedi: “Yan ilişki sona erdi. Bundan sonra onunla bir daha teması olmadı. En azından babama söylemeye açıktı. Arkadaşımla biraz düşündükten ve konuştuktan sonra, babamın konuyu bildiği için onun içgörüsü, kendisi olsaydı bu tür bilgileri bilmek istemediği yönündeydi ki bunun iyi bir nokta olduğunu düşünüyorum.

“Annemden aldığım bir başka bilgi de, onun ve babamın bir süredir romantik ilişkisinin daha az, dostça ilişkisinin daha fazla olduğuydu.”

Gönderisi kısa sürede Reddit'te viral oldu ve birçok kullanıcı yorum bölümüne tepkilerini bıraktı.

Bir kullanıcı, “Annenin seni teste girmeye teşvik etmesi, muhtemelen bu konuşmayı seninle yapmak istediği anlamına geliyor.” yorumunu yaptı.

Başka bir kullanıcı şunları ekledi: “Annen teste girmene razı olduğuna göre burada bir yanlışlık daha var sanırım. “Annenle konuşurdum ve bir donörden mi hamile kaldığına ya da tüp bebek tedavisine ihtiyacın olup olmadığına bakardım.” 80'li yıllarda oldukça yaygın olan/90'lı yıllarda oldukça yaygın olan tedaviden size asla bahsetmemeleri söylenmiş olabilir. . Eğer bir ilişki durumu olsaydı seni sınava girmeye teşvik edemezdi, bu çılgınlık olurdu.”

Üçüncü bir kullanıcı şunları söyledi: “Karışıklık olmadığından emin olmak için ikinci bir tarama yaptırmanın kesinlikle zararı olmaz (eğer maddi gücünüz yetiyorsa). Ailemle gereksiz gerilim yaşamamak için konuşurdum.” Annenizle özel olarak konuşun ve ne söyleyeceğini görün. Belki baban biliyor, belki bilmiyor, o yüzden gerekmiyorsa peşini bırakma. Onunla iyi şanslar. Senin için biraz şok edici olsa gerek.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın