10 yaşındaki Malezyalı kız, gözleri bağlı dama tahtası düzenlemesiyle Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Büyüyünce uzay bilimcisi olmak istiyor.

Malezyalı 10 yaşındaki bir satranç tutkunu, gözleri kapalıyken sadece 45,72 saniyede bir satranç tahtasını başarıyla düzenleyerek oyuna olan sevgisini bir sonraki seviyeye taşıdı. Punithamalar Rajashekar’ın olağanüstü performansı ona ‘En Hızlı Gözü Kapalı Satranç Düzenlemesi’ dalında prestijli Guinness Dünya Rekorunu kazandırdı. Bu dikkate değer başarı, ebeveynler ve öğretmenler derneği üyelerinin yanı sıra okul yönetiminin de tanık olarak hazır bulunduğu Punithamalar okul binasında gerçekleşti.

Guinness Dünya Rekorları’na konuşan oyuncu şunları söyledi: “Babam benim koçum ve neredeyse her gün birlikte oynuyoruz.”

Dünya rekorunun kırılmasıyla ilgili olarak, bunun hayatında önemli bir etki yarattığını, kendisini gurur ve benzersizlik duygusuyla doldurduğunu ifade etti. Ayrıca başarısının başkalarına kendi olağanüstü hedeflerine ulaşma konusunda ilham vereceğini umduğunu da ifade etti.

10 yaşındaki çocuk, olağanüstü başarıları anlatan bir belgesel görünce aklına dünya rekoru kırma fikrinin geldiğini söyledi.

“İnsanların sınırlarını zorladığını ve inanılmaz başarılara imza attığını görmek bana gerçekten ilham verdi” dedi.

“Kids Got Talent gibi çeşitli etkinliklere zaten katılmıştım ve daha fazla tanınmak istediğimi hissettim. “Babam tutkularıma odaklanmamı önerdi ve ben de ailemle birlikte bu tutku rekorunu kırmayı hedeflemem gerektiğine karar verdik” diye ekledi.

En sevdiği ders matematiktir ve büyüdüğünde uzay bilimcisi olmak istemektedir.

Punithamalar satranca olan tutkusunun yanı sıra gerçekleri ve resimleri ezberlemekten de hoşlanıyor. Çok sayıda okul yarışmasına aktif olarak katıldı ve hikaye anlatma ve topluluk önünde konuşma konusundaki yeteneğini gösterdi.

Genç satranç şampiyonu, Kör Oyun kategorisinde yeni bir rekora imza atmayı planladığını duyurdu.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın