Kadın, evlendirme dairesini damat aramak için değil, maaş araştırması için kullandı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Bu konsept interneti heyecanlandırmışa benziyordu.


Maaş araştırması, herhangi bir iş aramanın önemli bir parçasıdır ve bunun için LikendIn, Glassdoor, SalaryExpert, Salary.com ve daha birçok iş portalı gibi birçok özel web sitesi vardır.

Ancak bir evlilik sitesindeki bir kadın, farklı şirketlerin maaş yapılarını karşılaştırıyordu ki bunun iş arama veya maaş araştırmasıyla hiçbir ilgisi yok. Ancak bu tuhaf girişim meyvesini verdi ve kadının yaratıcı fikri sosyal medyada popülerlik kazanıyor.

Bir LinkedIn gönderisine göre, bir kadın ortak bulmak yerine farklı kuruluşlardan elde edilen kazançları karşılaştırmak ve iyi maaşlı bir iş bulmak için Jeevansathi.com’u kullanıyor.

Etkileyici hikayeyi paylaşan Ashveen Bansal adlı bir LinkedIn kullanıcısı, “Bir arkadaşım bana, #jeevansathi.com’u insanların profilleri aracılığıyla farklı şirketlerden alınan tazminatları görmek ve sonra oraya başvurmak için kullandığını söyledi.”


Çevrimiçi kullanıcılar, aldığı yaklaşık 40.000 beğeninin kanıtladığı gibi, gönderiyi hemen fark etti. Birçoğu kadını akıllıca kararından ötürü övürken, diğerleri bu fikri benimseme arzusunu dile getirdi. Ancak bazı insanlar da bunu garip buldu ve bu konuda çelişkili duygular besledi.

“En iyi fikirlerden biri, bir şirkete katılmadan önce maaşınızın ne olduğunu öğrenmek. Ashveen Bansal, kız arkadaşın bir mücevher! Onu asla kaybetme” yorumunu yaptı bir kullanıcı.

“İnsanların Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında flört ettiğini biliyorduk. Artık bu, evlilik sitelerinin yeni bir kullanımı olduğuna göre, evlilik piyasasında iyi görünmek için sahte maaşlar ödememiş olsalardı, bu aslında çok iyi bir veri noktası olabilirdi” diye yazdı başka bir kullanıcı.

Birden fazla olumsuz yorum üzerine, üçüncü bir kullanıcı şunları yazdı: “Burada, yorumlar bölümünde neden bu kadar çok insanın iyi bir fikre karşı nefret yaydığını bilmiyorum. Tazminat bulmak için kullanmış olabilir, bu da kutunun dışında düşündüğünü düşündürür. Karakteri kötü falan değil. Hadi millet, geleneksel olmayan düşünemiyorsanız, nefret yaymayın. Ücretsiz bir uygulamayı şu amaçlarla kullanamayacağınızı size kim söyledi? veri arama? Ya da bunun bir suç olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle tüm kişisel sosyal hesaplarınızdan veri çalmak için Google’ı kullanmayı bırakmalısınız. Büyük düşün, dar değil.”

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın
 
Üst