Demiryolları, son vagonun arkasındaki “X” sembolünün anlamını açıklıyor

Bilgin

Global Mod
Global Mod
“X” işareti, trenin geride vagon bırakmadan geçtiği anlamına gelir.

Her birimiz bir noktada trene bindik. Dikkatli gözlemciler araba sürerken pek çok şeyi fark eder – trenin durumu, verilen hizmetler, farklı yolcu türleri ve diğer şeyler. Pek çok yolcu da fark etmiş ve trenin son vagonunun arkasındaki “X” sembolünün gerçekte ne anlama geldiğini merak etmiş olabilir. Demiryolları Bakanlığı aynı anlamı açıklamak için Twitter’a gitti ve birçok kullanıcı nihayet bir cevap bulduğu için rahatladı.

Demiryolları Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşıma göre sarı “X” işareti, trenin arkasında otobüs bırakmadan geçtiği anlamına geliyor. Sembolün varlığı aynı zamanda demiryolu yetkililerinin trenin hiçbir araba park etmeden tamamen geçtiğine dair onay almasına da yardımcı olur.

Paylaşımın altına “Biliyor muydunuz?

Biliyor musun?

Trenin son vagonundaki “X” harfi, trenin geride vagon bırakmadan geçtiğini gösterir. pic.twitter.com/oVwUqrVfhE

— Demiryolları Bakanlığı (@RailMinIndia) 5 Mart 2023
Gönderi, paylaşıldığından beri iki yüz bin görüntülenme ve üç binin üzerinde beğeni topladı.

Bir kişi, “Her zaman bunun yağma için olduğunu düşünmüştüm,” yorumunu yaptı.

Bir kullanıcı, “Ayrıca LV (Son Araç). ‘X’ ve ‘LV’ sembolleri çocukluğumdan beri aklımdaydı. Yanıtınız için teşekkürler” dedi.

Ayrıca okuyun: Video: Polis memuru, hareket halindeki trenden inerken ayağı kayan bir kadının hayatını kurtardı

Gündüzleri LV işareti “Son araç” ve geceleri yanıp sönen bir arka lamba, trenin dolu olduğunu gösterir. Gündüz AG panosunu, gece ise kuyruk lambasını kurmak bekçinin görevidir. Bu hem yolcu trenleri hem de yük trenleri için geçerli” dedi.

Üçüncü bir kişi, “Bunun bir vektör temsili olduğunu düşündüm, size doğru gelen bir vektör bir noktayla (tren farı) gösterilir ve bir vektör sizden uzaklaşırken X ile gösterilir.”

Başka bir kişi, “Ben de bunun ekspres tren anlamına geldiğini düşünürdüm. Birçok yolcu treninin sonunda bu sembol yoktur… Yukarıdakileri buradan türettim,” yorumunu yaptı.

Daha fazla trend haber için buraya tıklayın

Günün Öne Çıkan Videosu

Tamil Nadu’daki göçmen saldırılarına ilişkin söylentilerin sorumlusu kim?